Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségi vizsgat...

Emelt szintű érettségi vizsgat 8 általános iskolai végzettséggel is le lehet tenni, vagy feltétele egy olyan középiskolai végzettség aminek nincs emelt szintű érettségire csak normál?

Figyelt kérdés
2022. aug. 23. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mind az emelt-, mind a középszintű érettséginek feltétele a középiskolai végzettség (tehát nem elég a 8 osztály, 12 kell).
2022. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Viszont ha emelt szintű érettségire szeretnél menni, akkor az nem probléma, ha olyan helyen végzed vagy végezted el a 12 osztályt, ahol csak középszintű érettségi van. Ha emelt szintre jelentkezel, akkor meg kell szervezniük neked az emelt szintű érettségit. Arra amúgy se a saját sulidban mennél, akkor se, ha ott amúgy van.
2022. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Régi érettségiről van szó, sok sok éve letett.


Ugyanakkor érdekel az is hogy elvégzett középiskola de le nem tett érettségi esetén is lehet emelt szintű?

2022. aug. 23. 10:08
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3, most akkor van érettségid vagy nincs? Mert ha van, akkor nem 8 általános a legmagasabb iskolai végzettséged, mindegy, hogy mikor tetted le.


Ha megvan a 12 osztály, akkor bármelyik érettségi időszakban tehető érettségi, bármilyen szinten. Sajnos ezek eléggé drágák (30.000+), szóval érdemes meggondolni.

2022. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bontsuk szét a kérdést az engem érdeklő esetekre és a rám vonatkozó esetekre.
2022. aug. 23. 12:03
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ezek eléggé drágák (30.000+)


Lehet hot tévedek de azt hinném hogy ez a 30 000 forint egy későbbi befejezett egyetem után az első havi bérből megtérül

2022. aug. 23. 12:05
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem jóval több mint annyival lesz magasabb
2022. aug. 23. 12:06
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg van a befejezett 12. osztályod (amit akár 30 éve is megcsinálhattad) akkor jelentkezhetsz érettségi vizsgákra. Magyar, matek, töri, idegen nyelv és egy választott tantárgy a kötelező. Ezek lehetnek középszintűek is és emelt szintűek is. A választás joga a tiéd. Nem lesz olcsó mulatság, de szerintem megéri ez a befektetés.

Érettségire felnőttként a kormányhivatalban jelentkezhetsz tudtommal.


Csak nyolc osztállyal nem tehetsz érettségit, mert az érettségi bizonyítvány megszerzésének előfeltétele a befejezett 12. osztály.

2022. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#6, igen, de diplomád 3+ év múlva lesz, addig meg a jelenlegi pénzügyi helyzetedhez kell mérned, hogy ki tudod-e fizetni. Arról nem beszélve, hogy az egyetemi tandíj még ennél is drágább havi bontásban nézve, ha nem sikerül állami támogatottra bejutnod. Hiába keresnél évek múlva milliókat (és még ez sem biztos), hogyha most nincs elég indulótőkéd az egyetem elkezdéséhez.
2022. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát elég húzós a helyzet mert van 5 millo forint kpm egy befuccsolt vállalkozás maradvanyaként.
2022. aug. 23. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!