Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kollegisták! Ti...

Egyetemi kollegisták! Ti mennyit költöttetek beköltözéskor a holmitokra és hol szereztétek be őket?

Figyelt kérdés
Pl. Konyhai felszerelésre, stb. Plusz, miket hoztatok el otthonról?
2022. aug. 25. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Összeget nem fogok tudni mondani, mert 2.évesként a tavalyi dolgokat viszem vissza és akkor sem vettem mindent, hanem otthonról vittem.

Alvós cuccok: takaró, párna, pléd, ágyneműhuzat

Fürdés: köntös, törölközők, kicsi kosár benne sampon, balzsam, tusfürdő

Tisztálkodás: különböző krémek/testápoló, arctisztításhoz lemosó, tonik, vatta…, fogkefe, fogkrém egy pohárban, tampon, dezodor, naptej, kontaktlencsés cucc, szárazsampon, fültisztító pálcika, fésű, manikűr készlet, szemöldökcsipesz, sminkes cuccok

Gyógyszeres cucc: sebtapasz, fásli, jégzselé, lázmérő, görcsoldó, fájdalomcsillapító, vitamin, kötszer, torok cukorka, orrspray, szezonálisan allergiára antihisztamin

Evés: pohár, bögre, evőeszköz, kés, tányérok, nagyobb tál, doboz (kuszkuszt ettem sokszor, mert egyszerű volt hőálló dobozban megcsinálni), kicsi lábos, serpenyő (nekem indukciós miatt hozzá kompatibiliset kellett vennem), hozzá fakanál vagy amit otthon is használtok hozzá, merőkanál vagy szintén szedésheg otthon használt dolog, gondold át mennyire főznél és azok alapján még ki tudod egészíteni az otthoni rutinod alapján

Tanulás: nyomtatópapír, jegyzettömbök, füzet, filc/szövegkiemelő, mappa, bugyi a jegyzeteknek, tolltartóban hibajavító, tollak…

Takarítás: felmosóvödör, mop, seprű, lapát, felülettörlő kendő, rongy, szivacs, felmosószer, papírtörlő, gumikesztyű, ablaktisztító folyadék, csaphoz takarítószer, lefolyótisztító, mosogatáshoz dolgok, mosószer, szemeteszsák, domestos

Pakolás: felakaszthatós “polcos doboz” a szekrény ajtajára, ajtóra rakható “fogas”, vállfák, zacskó, folpack/alufólia, irattartó, dobozok, cipőtartó (1 a tartón, 1 alatta)

Extra dolgok: kávéfőző, hűtő, edénycsöpögtetö, hajszárító, vízforraló, melegszendvics sütő, szárító, lavor, csipesz

Ruha értelemszerűen, mindig volt +1-3 fehérnemű, zokni, póló… tartalékban, ha csak 1-1 napokra mentem vissza vizsgaidőszakban nem is kellett vinnem max ételt. Pakolj kényelmes otthoni meleg ruhákat, de legyen lengébb is, nem tudhatod milyen meleg lesz vagy hideg a koliban és a szobatársak mennyit szellőztetnek. Az elején nem vittem téli cuccokat, ahogy hűlt az idő, itthon cseréltem a dolgokat a bőröndben és vittem helyettük másikat (cipőre is igaz). Nem árt papucs a fürdéshez, meg egy másik, hogy ne vizesben legyél utána. Nyilván utcai rendes ruha is legyen, pár bulizósabb, esetleg elegánsabb, ki tudja mihez lesz kedved és mikor kell felvenni…

Ételek: egyéni preferencia alapján, amiket én vittem: lekvár, savanyúság, kuszkusz, zabpehely, keksz, zacskós levesek (bögrés), májkrém, hagyma, só és fűszerek (petrezselyem, kapor, olivás-paradicsomos valamilyen olaszos dolog a kuszkuszhoz), tonhal konzerv, méz, tea, kávé, cukor

Így hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítség. Ne ess túlzásba, gondold végig milyen sűrűn jársz haza, én minden héten mentem, szóval általában otthonról vitt főtt ételt ettem és nem nagyon főztem, otthon pedig esetek többségében mostam. A kolesz nem az a hely, ahol nagyon puccos dolgok kellenek, mindig le akartam cserélni a plédet, de felesleges jobb/szebb, úgyis ráülnek a barátok, én is rápakolok jegyzeteket, táskámat, néha kabátot… Törekedj a praktikumra. Meg nem árt tudni, hogy kb mekkora a szoba, milyen a konyha, ezek és a leírtak alapján kb össze tudsz pakolni, ami nem fér el meg megy haza

2022. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!