Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet újra érettségizni...

Lehet újra érettségizni angolból (emelt)?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem az októberi angol emelt szintű érettségire.

Mivel legalább 90%-osra szeretném megírni, mert kell a pont, kicsit beparáztam, hogy elhamarkodott volt a döntésem.

A felsőfokú nyelvvizsgám megvan egyébként, de más az ez emelt érettségi.

Ha nem megyek el, akkor megbukok, ez világos. Májusban újra megpróbálhatom? Addigra már jobban fel tudok készülni.

Most vagyok 12.-es.



2022. szept. 12. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mennél el? Az emelt érettségi középfokú nyelvvizsga szintjén van. Neked felsőfokúd van. Ne szórakozz már, simán megírod.
2022. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ha nem megyek el, akkor megbukok, ez világos. Májusban újra megpróbálhatom? Addigra már jobban fel tudok készülni."

Persze, de megint kell fizetned a vizsgáért

2022. szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2# ja most látom gimis vagy akkor nem, de nem tudom a suli mit szólna hozzá, én elmennék a helyedbe, max újra írod később
2022. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Az emelt az kozepszintu nyelvizsga szinten van
2022. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Felsőfok után simán meglesz, jó eredménnyel.

De az is egy megoldás, hogy az írásbeli eredményének ismeretében döntesz, hogy szóbelizel, vagy sem. Ha nem akarsz, akkor viszel egy orvosi igazolást, hogy nem tudsz/tudtál megjelenni, és ezzel semmis az érettségid. Ez egy kiskapu, jogilag járható út.

2022. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csinálgatom a feladatlapokat, a nyelvhelyességet rontom el mindig (a többi feladat szinte hibátlan),a felsőfokún is éppen, hogy átmentem, ott is ez volt a gyengém.

Ezért félek. Nagyon jól kellene megírnom. Minimum 90%-ra, de jobb lenne ha még többre.

2022. szept. 13. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé jó nyelvhelyességgel de jó szóbelivel is jól sikerülhet. De ismétlem; csináld meg az írásbelit, és majd a pontok alapján eldöntöd.
2022. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!