Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az életemmel?...

Mit csináljak az életemmel? Egyetem vagy munka?

Figyelt kérdés
Elkezdtem az egyetemet, viszont nem hiszem, hogy nekem való. Nem tudom, hogy szimplán lusta vagyok, vagy ez nem az én világom. Mindig is utáltam tanulni, de okos is vagyok, nem volt belőle próblémám, felvettek egyetemre(itt már inkább van, mert itt muszáj tanulni). Dolgoztam vendéglátásban rövidebb időkig és azt szerettem nagyon. Viszont az csak 1-1 hónap volt nyáron, vagy pár hónapig heti egy napot dolgoztam. Érdekel a nyelvtanulás, van több hobbim(egyikből sem nagyon lehet pénzt csinálni és nem a szenvedélyeim). Szóval azon gondolkodom, hogy kimenjek külföldre vendéglátásban dolgozni. Tanulom a nyelvet(német vagy spanyol. Németből már van alapom, Spanyolországban csak angolul tudnék kommunikálni eleinte, úgyhogy vagy konyhában, vagy asztalszedőként dolgoznék). Nem tudom, hogy az a problémám, hogy egy lusta ember vagyok, és erőt kéne vennem magamon, nem kifogásokat keresni, vagy az egyetem tényleg nem az én világom. (Egyébként a szak annyira nem érdekel, azért jöttem ide, mert jól lehet keresni, plusz ha vállalkozást akarok majd kezdeni, ahhoz is jó az itt szerzett tudás, és örültem, hogy felvettek egy jó helyre). Attól félek, hogy ha kimegyek külföldre azt sem fogom szeretni, és a végén semmi nem lesz belőlem. Tudom, fiatal vagyok, sok időm van, ez mégis egy hatalmas döntés.

2022. okt. 10. 13:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek #10-essel. Ha most kiszállsz a tanulásból, mert már most sem megy, akkor ha elmész 1-2 évre dolgozni, aztán még nehezebb lesz majd visszaülnöd az iskolapadba, mert még attól a szinttől is elszoksz, amennyire most megy.


Az is lehet, hogy csak rossz módszerrel és hozzáállással próbálsz tanulni. Első körben mindenképp azt kéne megvizsgálnod, hogyan tudnál máshogyan tanulni, milyen tanulási módszerek léteznek, mi lehet az, ami neked jobban működik. Érdemes elbeszélgetni a többiekkel, ki hogyan tanul, kinek milyen módszer működik, mi lehet az, amit te máshogy, rosszul csinálsz.


Ahogy #9 írja, a pénzügy számvitel saját vállalkozásban is nagyon hasznos tudás. Ha már az egyetemen se szereted, akkor a saját vállalkozásban sem biztos, hogy tudod/akarod csinálni. Így viszont fizetned kell majd érte másnak, aki akár hibázhat, vagy be is csaphat, aminek szintén te fizeted majd az árát. Ráadásul az üzlet alapjait se biztos, hogy annyira jól tudod majd menedzselni enélkül a tudás nélkül.


#4-nek is igaza van. Az, hogy 1-2 hónapig tetszik a munka, még nem jelenti azt, hogy hosszabb ideig is bejön. Még nagyobb veszély viszont, hogy ha mégis annyira bejön a munka, hogy aztán már nem is akarsz visszaülni az iskola padba, sőt talán vállalkozni sem, akkor nagyon könnyű megrekedni ezen a szinten.

2022. okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Szia! :)

Mintha az én sztorim lenne az életed, elmondom, én mit kezdtem vele.

Felvettek az egyetemre érettségi után, de én 2 hét alatt már láttam hogy ez nekem nem jön be, jó tanuló voltam gimnáziumban is végig, de nem akartam még a szüleimtől függni főleg hogy diákhitel nélkül nem tudtuk volna az egyetemet fizetni.

Úgyhogy ott hagytam egy hónap után az egyetemet, majd Németországban éltem 2 évet, vendéglátás, de megtanultam a nyelvet, majd hazamentem, csináltam egy középfokú nyelvvizsgát, és addigra már tudtam hogy mit akarok amúgy tanulni. Jelentkeztem, felvettek levelőzte, közben dolgoztam mellette. A 4. félév után átvettek államilag támogatottra jó tanulmányi eredményért, közben jött a korona meg az online oktatás. Tavaly vissza jöttem Németországba, egy félévet passziváltam és ez év elejétől folytattam, a hátralevő(3) vizsgákra hazarepültem, a gyakorlatomat is itt csináltam nyáron kint ahol egyébként is dolgozok és most fogok államvizsgázni 2 hónap múlva. 2x kell még hazarepüljek, a szakdolgozat védésre meg az államvizsgára.

Nem baj, ha most úgy érzed hogy nem akarod az egyetemet, lehet hogy kell még neked is egy kis idő hogy tudd, mi lesz majd az utad :) Sok sikert

2022. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!