Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Be lehet kerülni olyan doktori...

Be lehet kerülni olyan doktori iskolába, aminek nem sok köze volt a korábbi egyetemi tanulmányaimhoz?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk elegendő ismeretem van az adott területen, de nem azzal kapcsolatos szakon végeztem sem az alap-, sem a mesterképzést, attól még van esélyem bejutni felvételin?


Pl. matematikusként bekerüli biológiai doktori iskolába lehetséges?



2022. nov. 20. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Doktori iskoláknál feltüntetik, hogy milyen végzetséggel jelentkezhetsz. Biztos van ilyen lehetőség pl interdiszciplinalis doktori iskolákban.

Itt nézz utána: doktori.hu

2022. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

A kovetkezoket ismerek:


pedagogusi szakkal pszichologia doktorit irt (romologia temaban)


egeszsegugyiskent foldrajz doktorit (egeszsegfoldrajz)


nyelveszkent biologia doktorit (human etologia temaban)


nyelveszkent filozofia doktorit (nyelvfilozofia)


kemikuskent pszichologiait (egeszsegviselkedes)


dietetikuskent agrardoktori (elelmiszertudomany)


Ugyhogy szerintem akkor lehetseges, ha megtalalod a kapcsolodasi pontot, es kreditek formajaban is van valami bizonyitott hatterismereted, de lehet az is, h az utobbira nincs is szukseg, csak a temad legyen meggyozo a doktori iskola szamara, es h. esetleg legyenek jo ajanlasaid. (???)

2022. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha jól értem, kizárólag a doktori.hu-n előírt mesterképzések után jöhet szóba csak az adott doktori iskola. Pont ettől tartottam, de nem baj
2022. nov. 20. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
2: Csak ilyenkor az MTA doktori is abból lehet, amire a PhD szól. (Nyilván nem sokakat érint, de azért szívás).
2023. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!