Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri közgazdásznak tanulni?

Megéri közgazdásznak tanulni?

Figyelt kérdés

Igazából motiváció jelleg miatt teszem fel a kérdésem... Nappali tagozaton psz alapszakos vagyok, harmadéves, egy évet már csúsztam. Kontakt órás már csak egy félévem lesz, utána szakmai gyak plusz egy-egy tárgyat még tologatnom kell magam előtt jövő őszi félévben és az utána lévő tavaszi félévben, mert most nem sikerült ez az egy tárgy vizsgaelőfeltétele. Még van 4 vizsgám ebben a vizsgaidőszakban, de kicsit (nagyon) összeomlottam, hogy már megint csúszik, hogy záróvizsgára mehessek.

Az is zavar, hogy már 30 éves vagyok, egy teljesen más területű diplomám már van, idén nyárig végig dolgoztam is a psz nappali tagozat mellett abban a másik szakmában, de idén felmondtam, hogy most már csak erre tudjak koncentrálni. Szeretem is a psz-t, szeretném kipróbálni magam benne, de ennyi csúszással már nem tudom képes vagyok-e rá.

Járt valaki hasonló cipőben? Nagyon nem szeretném feladni, de nem tudom megéri-e még? Úgy érzem csak szerencsétlenkedek



2022. dec. 19. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Nem

Egy frissen végzett közgazdász

2022. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1es válaszoló, kifejtenéd miért?
2022. dec. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem, ha eszed van akkor mész matek / informatika / data science vonalra, ha meg nincs eszed akkor egy sima szakmával többet keresel. Gazdasági és befektetői készségeket sem élénkíti, ehhez érzék kell mint például nekem van hozzá, ezt nem az egyetemen tanítják.
2022. dec. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szép szakma, de irgalmatlanul nagy túlképzés van belőle. Nagyon jónak kell lenned, hogy meg is érje elvégezni. Munkát ígyis-úgyis találsz vele valahol, de az nem feltétlenül lesz kreatív és/vagy átlagon felüli fizus.
2022. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

3, 4-es válaszoló jól kifejtette helyettem

1-es

2022. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Igazából, szvsz, ha egyetem, s nem hobbi diploma kell, akkor csak a mérnöki, orvosi éri meg. Egyébként egy jó szakma+angol ugyancsak ér annyit. Bár én nem közgazdász vagyok, hanem tanár, de akkor is ez a véleményem.
2022. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hadd egészítsem ki a hatost. Nem minden mérnöki diploma éri meg. Villamosmérnök egyértelműen, de egy élelmiszermérnöki nem egy nagy kunszt fizuban sem.
2022. dec. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
6. vagyok. Igen, ez jogos.
2022. dec. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!