Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri pszichológusnak tanulni?

Megéri pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Lehet vele jól keresni?
2023. jan. 2. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd csinálni akkor megéri.

Ha csak a pénz miatt mész akkor nem éri meg és valószínűleg nem is dolgoznál benne sokat mert megunnád az emberek kínjait hallgatni.

2023. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként viszonylag jól keres, főleg magánban.
2023. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozásban lehet vele jól keresni, ahogy minden más szakmával ebben az országban.
2023. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
20 évvel ezelőtt magánban 8.000,-Ft-ot kértek átlag maszekban.
2023. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pszichológiát tanulok és azt kell mondanom, hogy tényleg csak akkor tanuld ha érdekel. Egyrészt iszonyatos pénzekbe fog kerülni (pl.módszerspecifikus képzés, szakképzés-ezek nem támogatottak), másrészt iszonyat sok idő 5 év (alap és mester) + szakképzés meg stb. Nagyon telített lesz a pálya már akkora is mire én végzek, klinikára kb már most lehetetlen bekerülni (ami iszonyat jól fizet, de kb kihalásos alapon+protekció által jutsz ide be) és amiből hiány van az az iskolapszichológus, illetve az olyan helyeken mint a gyermekvédelmi meg szakszolgálat. Szerintem mondanom sem kell, hogy ezek elég szarul fizetnek és akkor még ebből gazdálkodd ki a szakképzést, módszerspecifikus képzést (százezrekről beszélek)+általában szarok a munkakörülmények is.Azzal pedig szerintem már tisztában vagy hogy ha pszichológus leszel sokszor nem csak annyi lesz a dolgod hogy beszélgetsz..

Lehet kicsit össze - vissza írtam de sok dolgot akartam belesűríteni egy válaszba. Amúgy írj nyugodtan privátban ha érdekel a téma és szívesen megosztom veled amit tudok.

2023. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!