Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van ha nem iratkozom be...

Mi van ha nem iratkozom be egyetemre?

Figyelt kérdés
Jelenleg a DE közösségszervező szakán vagyok elsőéves hallgató, viszont nagy álmom lenne a pszichológia valamelyik egyetemen. Szeretnék most februárban jelentkezni több egyetemre is, afféle kíváncsiságból, hogy vajon idén felvesznek-e. Ha felvesznek, de végül meggondolom magam és maradok a jelenlegi szakomon, akkor annak van bármi következménye? Elegendő az, hogy nem megyek el beirtakozni? Nem zavar be semmit a közösségszerevező szakomon az újabb felvételi? (Azzal már kb tisztában vagyok a szakváltás milyen következményekkel jár, de bizonytalan vagyok, hogy ha felvesznek pl. Szombathelyre, akkor elköltözök-e az ország túlsó felére)

2023. jan. 12. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem történik semmi. Amíg be nem iratkozol, akármikor ki tudsz szállni.

Akár minden évben eljátszhatod ezt, akkor sem történik semmi.

2023. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Csak ezzel elvennéd a helyet olyanok elől, akik viszont tényleg ott akar tanulni.
2023. jan. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell beiratkoznod akkor sem, ha felvesznek, de megsem akarsz jarni. Ahhoz viszont, hogy csak kivancsisagbol meglasd, felvettek volna-e, nem kell jelentkezned ra, eleg ha megnezed a felveteli pontokat nyaron. Lehetseges, hogy elvenned valakitol a helyet, de szerintem a ponthatarokat ugy huzzak meg, hogy valoszinuleg nem fogod senkitol elvenni. Aki eleri azt a hatart, bejut. Ha eppen miattad allapitananak meg magasabb ponthatart, akkor az valoban szivas lenne azoknak, akiknek a kevesebb pont nem lenne eleg. De az sose fog kiderulni sem szamodra, sem masok szamara, hogy valoban rajtad mult. Szerintem ha annyira nagyon sok pontod lenne, ami masokat is veszelyeztetne, akkor mar tisztaban lennel vele, hogy nagy esellyel felvennenek. A kozossegszervezo szak nem tudom mit takar pontosan, de az biztos, hogy egy pszichologia szak annal lenyegesen komolyabb elfoglaltsag. Szamits erre, ha ennyire foglalkoztat a dolog. A pszichologus egy hivatas, nem csak egy diploma. Ha ezt akarod csinalni, akkor elszantabbnak kell lenned a "majd meglatjuk"-nal. Arrol nem beszelve, hogy ebben az esetben -ha ingyenes kepzesre jarsz- elpazarolod most a feleveidet. Tudom, ez a probalkozas, utkereses ideje szamodra. A kozossegszervezo szakon nem zavar be egy ujabb felveteli, csak a jelentkezesi lapra be kell irnod, hogy mar ott hallgato vagy. A pontjaidat mar most is latod, h kb. mire lenne eleg az elozo evek pszichologia szakjainak ponthatarai alapjan. Szerintem gondold at jol, hogy mit szeretnel. Sikeres dontest kivanok.
2023. jan. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Lényegtelen, hogy milyen pontja van, a felvehető hallgatók száma a fontos és azt eggyel csökkenti.

Amelyik szakra magasabb ponttal lehet bekerülni, mint az előzetesen meghatározott minimum ponthatár, ott több hallgató jelentkezett, mint amennyit az egyetem tud fogadni (és a pszichológia ebbe a kategóriába tartozik).


Ha mondjuk 400 pont a felvételi ponthatár és a kérdezőnek 410 pontja van, akkor hiába nem nála húzták meg a határt, ha nem jelölte volna meg feleslegesen a szakot, akkor nem 400, hanem 399 vagy 398 lenne a ponthatár (attól függ, hogy mekkora a kötkező legmagasabb pont), mert még egy embernek lett volna hely.


Tehát ha felveszik egy szakra, ahova utána nem iratkozik be, akkor 1 embertől mindenképp elveszi a lehetőséget, hogy ott tanulhasson. Mivel a beiratkozás csak a pótfelvételi után van, így az ő helyére mást semmiképp sem tudnak felvenni és azon az éven 1 emberrel kevesebben fogják elkezdeni a szakot, mint amennyit az egyetem amúgy tudna fogadni.


Persze, lehet azt gondolni, hogy "de hisz ez csak egy hely", viszont egy 35 fős szakon, ha csak 5 ember gondolkozik így, akkor máris üresen marad a helyek 14%-a. Akik pedig tényleg oda szeretnének járni, azok emiatt kénytelenek máshova menni vagy egy évet halasztani.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne jelentkezz. Ha most még bizonytalan vagy, akkor inkább írd be, hiszen később nincs rá lehetőség. DE légyszi, ha július elején már tudod, hogy biztosan nem iratkoznál be ősszel, akkor töröld ki a megjelölt helyeket, hogy ne vedd el mástól a lehetőséget.


Hiába nem derülne ki, hogy miattad kit nem vettek fel, legyünk egy kicsit tekintettel egymásra.

2023. jan. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem iratkozik be az elsőként megjelölt helyre, a helyét a költségtérítéses képzésre felvett hallgatók közül el tudja nyerni más. Az, aki a feltételeknek leginkább megfelel. Szóval végül nem úgy veszi el a helyet mástól a Kérdező, ahogyan elvileg gondolhatnánk. Valakinek azonban mégis másképpen, még pedig kedvezőbben fognak alakulni anyagilag a tanulmányai. Az viszont igaz, hogy más valaki, aki meg nem írta be, mert nem tudta vállalni a költségtérítéses formát, az lecsúszhat. Tehát a harc nem a Kérdező és egy másik pályázó közt dől el végül is, hanem két vagy több tőle független ember között. Ismeretlenül, és a részleteket sem is ismerve. (TO-n dolgozom.) Azért én is pontosan úgy gondolom, hogy nem korrekt a helyekkel így szórakozni. Pszichológia szakokon valóban kevés jut belőlük a kereslethez képest.
2023. jan. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm a pontosítást, bár eddig nem volt arról szó, hogy milyen finanszírozási formáról beszélünk.


Viszont a végeredmény ebben az esetben is ugyanaz: Lesz egy betöltetlen hely, csak épp nem az államilag támogatott képzésen, hanem a költségtérítésesen.

2023. jan. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. igen :-( De több betöltetlen hely is lehet végül, mert a költségtérítésesek (is) gyakran meggondolják magukat már beiratkozás előtt, közvetlenül beiratkozást követően, az első zh-k előtt, után, de vizsgaidőszakra szinte mindig akad valaki. Az államilag finanszírozottak sem mindig különböznek tőlük a hirtelen döntésekben :-) Erre az egész bejutás-tanulás-kibukás-szakelhagyás akarom-nem akarom témára nagyon igaz, hogy az élet nem fair. Mert mások meg mennyire örültek volna, ha lehetőséget kaphattak volna. Arról már nem is beszélve, hogy hány olyan jut be, aki egyértelműen nem is oda való. Az veszi el a helyet leginkább!!!
2023. jan. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az elmúlt két évben én is ezt éreztem, hogy ez nem egy fair küzdelem. Tavaly 2 ponton múlt a bejutás, miközben olvasom a hallgatós csoportban, hogy felvették, de végül nem iratkozott be pszichológiára…így jött a közösségszervező szak nekem.

Nem szerettem volna részletezni nektek a kétségeim minden részletét. A lényeg, hogy komolyan gondolom, hogy nagyon szeretném ezt a szakot, viszont már mérlegelnem kell, hogy 2 állami félév oda, és Szombathely nincs valami közel Debrecenhez. A másik oldal pedig, hogy már 3x javítottam az érettségi tárgyaimat, letettem a nyelvvizsgát, szóval minden követ megmozgattam már, hogy most “hátha” összejön. És nem, nem célom senkitől helyet elvenni szórakozásból. (Végül csak sikerült részletezni:’D)

2023. jan. 13. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Es Debrecen nem lehet opcio, hogy ne kelljen elkoltoznod? Ott is jo a pszichologia szak. Magas a ponthatar?
2023. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az lenne az elsődleges cél, mindkét finanszírozási formában, csak valahogy. Viszont igen, elég magas. Szombathelyre biztosan de Pécsre is felvehetnek az elmúlt évek alapján, csak én vagyok bizonytalan, hogy felnőttként hogyan boldogulok a felnőttek világában. (tudom ez hogyan hangzik, de küzdök ellene…)
2023. jan. 13. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!