Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi és Szakma nélkül...

Érettségi és Szakma nélkül saját vállalkozás lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fodrászatot szeretném vagy Barbert csinálni másodállásba, de nincs meg egyikből se a Szakmám se érettségim.Ezek nélkül lehetséges saját vállalkozást nyitni?

2023. jan. 21. 04:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2023. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak kapcsolatok és kezdő tőke kell vendégkör kiépítéséhez és eszközbeszerzéshez. Megjegyzem nem árt ha értesz ahhoz amit csinálsz, jelen esetben tudsz hajat vágni, különben nem lesz hosszú életű a vállalkozásod. Tehát ezt általában úgy szokták hogy előbb kitanulod a szakmát, utána elmész egy fodrászatba, barber shopba dolgozni x évig, amíg el nem érsz egy bizonyos szintre, és akkor utána kezdhetsz gondolkodni saját vállalkozásban
2023. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: Az alkalmazottaknak kell érteniük a szakmához, nem a vállalkozónak.
2023. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Baráti körbe 40-50 hajat vágok.Tapasztalat nemsok , kb.5 hónapja csinálom csak, de 2 emberrel kezdtem,tudom még nagyon az elején vagyok de ez fokyamatosan emelkedik. Nem dícsérni akarom magam de sokan miattam váltottak fodrászt mert jobban el készítem a hajukat mint

Barber fodrászuk .

Azért érdeklődtem mert ezt szeretném nagyon csinálni de feketén nem szeretném. így gondolkoztam vállalkozásba bele vágnék mert folymatosan bővül a kör

2023. jan. 21. 16:58
 5/10 A kérdező kommentje:

Az már a jövő titka bejön-e vagy sem . Remélem sikerül mind ez amit szeretnék, csak azt nem tudom 1-2 millió ft elég vállakozásba bele kezdeni?

Hajvágó gépem van egy Senior és egy Magic Clip. Kontur vágóim is van egy Babyliss és egy Jrl.

Ezen mi szükséges mind ehez és mwnnyibe fájna? Mert itthon szeretném csinálni egy helyiséget be rendezni meg venni a hiányos cuccokat

2023. jan. 21. 17:04
 6/10 anonim válasza:
100%
Szia, nem vagyok szakmabeli, de szerintem vannak kötelező elemei egy fodrászatnak, pl. mosdó a vendégeknek , hajmosáshoz eszköz. Ezeket valamilyen formában be kell tartani, de kérdezz meg ez ügyben valakit aki régebb óta a szakmában dolgozik vagy van üzlete. Ami még mindenképp kelleni fog: valami jó fodrászszék, munkapult tükörrel, hajszárító, többféle fésű, kefe, borotváláshoz szükséges eszközök, köpeny, csatok amivel feltűzik a hajat, vágóolló, ritkító olló, hajápolási termékek (sampon, wax, zselé, stb.), Vízpermetező, esetleg egy villanyborotva. Hirtelen ennyi jutott eszembe, tuti van amit még kihagytam
2023. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia. Köszi a segítséget :) munkapult és fodrász széken kívűl minden meg van amit fel soroltál.

Azért utána járok mi szükséges még :) a lényeg hogy meg tudom valósítani a vállalkozást amit szeretnék szakma nélkül is.

Persze idővel le szeretném tenni a szakmát belőle és saját szalont nyitni . Csak azért szeretném kellékek azok többnyire meg vannak , csak feketén nem szeretném csinálni

2023. jan. 27. 10:16
 8/10 anonim válasza:
Sok sikert neked! Melyik régióban tevékenykedsz amúgy? Pest, vidék?
2023. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Vidék. Szabolcs Megye
2023. febr. 5. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy betudjanak jegyezni vállalkozóként vagy cégvezetőként, kell hozzá végzettség. A vállalkozás főtevékenységéhez fel kell mutatnod egy OKJ-s vagy azzal egyenértékű bizonyítványt. Ugyanúgy mint ahogy a boltnyitáshoz kell a boltvezetői. Egyébként ha nem tudod, hogy egy vállalkozást hogyan kell vezetni, hogyan legyen jövedelmező, milyen szemléletnek kell lennie hozzá, nagy valószínűséggel az önköltséged sem tudod kitermelni majd. Ha nem is mész vissza tanulni, jó alaposan ásd bele magad, vagy beszélj olyannal, aki ért hozzá. A helyiség is nagyon fontos egy vállalkozásnál, meg leginkább a megközelíthetősége. Ha van pl. két fodrász szalon egy utcában, de a te szalonodnál nem lehet megállni autóval a másiknál pedig meglehet, akkor a másikhoz fognak menni. Szóval ilyen látszólag piti de annál fontosabb dolgokra is kell figyelned.

Ezen kívül szükséged lesz:

-könyvelőre

-az ÁNTSZ engedélyére

-a kauciót, bérleti díjat kifizetni

-baleset-tűzvédelmi szabályoknak megfelelni

-üzleti terv készítésre


Ha ezek megvannak, mehet az, hogy beszerzel több gépet, hajvágóeszközt.

Hogyha többen dolgoznátok benne, akkor értelemszerűen több széket, itt most ránéztem neked, körülbelül 150 ezertől kezdődik egy normális szék. Ezt ugye szorozd be annyival, ahány fő tevékenykedne benne egyszerre.

Érdemes üvegessel csináltatnod egyedi méretű tükröt mint a többi fodrász a szalonjába, a munkapult fölé, hogy esztétikusabb legyen a hely, ahol tevékenykedsz majd. Aztán bent már nyilván a saját ízlésed szerint rendeznéd be, de szerintem kanapé vagy legalább egy leülő sarok legyen szintén bent, a várakozók számára. Illetve nyitáskor legyen még a nálad körülbelül 3-4 havi bérletidíj pluszban, mert nem valószínű, hogy megtérül egyből a költséged, ilyenkor hónapokig mínuszban vagy, de az anyagokat és a bérletidíjat, rezsit fizetni kell, plusz még az adót is.

Őszintén kívánok sok sikert hozzá, remélem nem vetted támadásnak a válaszom, leírtam mindent, amit tanultam róla. :)

2023. márc. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!