Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécsi vagy Szegedi orvosi?...

Pécsi vagy Szegedi orvosi? Írjatok kérlek pro és kontrát.

Figyelt kérdés

2023. febr. 11. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
Szegeden a legszínvonalasabb az orvosképzés jelenleg az országban. Ettől függetlenül Európában és világszigorlatban is rangos helyen áll az SZTE. Számos kutatási projekt folyik, be lehet kapcsolódni, emellett pedig a legjobb egyetemváros Szeged, mindenképp azt jelölném a helyedben.
2023. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Minden orvosképzés egyformán magas színvonalú Magyarországon.

Én imádom Pécset mint várost és bátran ki merem jelenteni, hogy a POTE, az új épülete miatt, a legmodernebb egyetem mindközül. Szerintem nagyon nem mindegy, hogy milyen környezetben tanul az ember és ide tényleg szívesen ülnek be tanulni a hallgatók.

Nálunk nagyon aktív a közösségi élet, rengeteg programot szerveznek szorgalmi időszakban, úgyhogy akinek erre van igénye, ő mindenképp talál számára tetsző elfoglaltságot.

Kollégiumot is nagyon tudom ajánlani, 2x2 vagy 2x3 fős blokkok vannak a legtöbb koliban és általában fürdő, wc, konyha is tartozik minden blokkhoz. Az pedig óriási előny, hogy aki első helyen jelöli a pécsi orvosit, az teljesen ingyen lakhat a kollégiumban.

Én a helyedben biztos az alapján döntenék, hogy melyik egyetem van közelebb hozzád, vagy esetleg melyik városban fognak tanulni a barátaid. Szerintem tök felesleges lenne órákat utazni Szegedre, ha Pécstől fél órányira laksz (és persze ez fordítva is igaz).

2023. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!