Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok segiteni, egy kis...

Tudnátok segiteni, egy kis ihletet adni?

Figyelt kérdés
Etika és emberismerer targybol fogok erettsegizni, es a mese temarol irok projektmunkat. A tema hogy hogyan hat szemelyisegunkre a mese, azon belul a mese parhuzamossaga a valo elettel. Valami ötlet? mar 7 oldalt irtam kicsit kiegtem:D

2023. ápr. 12. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy szempont: a remény és a bizonyosság. A mesében a jó mindig elnyeri méltó jutalmát, a rossz pedig a büntetést, míg a való életben... Tudod.
2023. ápr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak címszavakban, hirtelen:


A mese fejleszti és karban tartja a fantáziát;


segít átélni olyan dolgokat, amikkel a valóságban is találkozunk;


a mesekarakterek tanulságosak, megismerjük a barátság, a bizalom, a hűség, az árulás, a bűn, a bosszúvágy, irigység stb. fogalmait és megjelenési formáit;


a szereplők helyzetébe való beleélés fejleszti az empátiát.

2023. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a tanmesére húznám fel a hangsúlyt! Amely aztán az 50-es évekre, főleg nyugaton az urban legend-ekbe csapott át!
2023. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdőív, statisztika a kérdőív alapján
2023. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulságokat se hagyd ki
2023. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A mesékben alapvetően az emberek vágyai képződnek le, úgy, mint a gonosz mindig elbukik, vagy a legesélytelenebb nyeri a legnagyobb jutalmat, vagy hogy a szegény parasztlegény is elnyerheti a fele királyságot a királylány kezével együtt.


Legalábbis a legtöbb esetben. De ott vannak a La Fontaine-mesék is, amikben valahogy mindig azok járnak jól, akiknek nem kéne...

2023. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egyetértek a mese tanulságaival, mert szerintem - hosszú távon - a jó igenis elnyeri jutalmát, a rossz pedig a büntetését.
2023. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!