Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közép biológia érettségire...

Közép biológia érettségire elég a Panemsulis biológia könyv? (Mándics Dezső, dr. Molnár Katalin)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén érettségizem középszinten bioszból, és a sulis évek alatt nem nagyon írtunk órán vázlatot, helyette dogákra a Panemsulis könyből készültünk. Jelenleg is abból tanulok. Próbálkoztam a mozaikos tankönyvvel, de úgy érzem nagyon sok benne az info ami nem követelmény. A tanárom szerint ez a a legjobb, de online sokat olvastam, hogy nem ajánlják közép bioszra sem, mert nem elég (bár ezek régebbi, 2010-es 11-es diskussziók voltak). Jelenleg mi a közvélemény? Elég a 2020-as kiadás közép bioszra, vagy még gyorsan olvassak hozzá több dolgot? Előre is köszi a válaszokat!

2023. máj. 10. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Mivel már egy hét sincs (pontosabban egy óra híján 5 nap van) hátra, én azt javaslom most már ne válts, ne kezdj el új tankönyvet nézegetni. (Egyiket se!)

Egyszerűen kevés hozzá az idő, így nincs értelme. Csak kétségbe fogsz esni, mennyi újat - esetleg mást - találsz benne.

Bármilyen is a Mándics-Molnár, azt tanultad, azt használd.

Oldj meg néhány régebbi érettségit (tavaly októbertől visszafelé), és látni fogod, mennyit ér a tudásod. Az OH honlapján megtalálod őket. Figyelj, hogy az új vagy a régi (2017-es) követelmények szerintit nyitod-e meg, mert tartalmilag mások!

Sok sikert kedden! :-)

2023. máj. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg rövid az idő. Én emeltezek kedden, de rengeteg lemaradásom van, szóval nyugtatgatom magam, hogy egyetemen ennyi idő alatt többet kell majd tanulni, és ha nekik megy, talán nekem is fog. 100 oldal naponta, + kémia:D

Nyugi, te se félj, viszont arra készülj, hogy amit most last minute bemagolsz, az sajna írásbeli után nem nagyon marad meg. De szóbeliig van idő, addigra átismétled szépen.

Na de, a kérdésedre válaszolva:

Panemsuli nem rossz, de hallottam néhány helyen, hogy tartalmaz nem pontos dolgokat.

Szerintem mostmár ne válts könyvet, hanem gyakorolgass ezerrel érettségi feladatokat. A bioszféra nevű oldalon emelt szintű tematikus jegyzetek vannak.. te nem emeltezel, viszont ettől függetlenül nézd meg a jegyzetek végét, mert témakörönként oda ki vannak válogatva közepes-emeltes korábbi éves érettségi feladatok. Gyakorlásnak jó. Ezen kívűl szerintem mostmár maradj a Panemsulisnál, de fusd át a mozaikosat mindenképpen. Hajrá, kitartás. Kedden megcsináljuk!!

2023. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha valaki olvassa ezt a kérdést, és érdekli, én személyesen így utólag tanácsolnám más könyvek átnézését is. Nem lett rossz a bioszom, de azért jobbat is tudtam volna.

#2, neked hogy sikerült? Be tudtad pótolni?

2023. jún. 5. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, nagyjából be tudtam pótolni. Maxos szóbelivel 60% lesz. Az nekem bőven jó:) Neked?
2023. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, örülök neki! Nekem olyan 70-75 körüli várható véglegesen, úgyhogy egész elégedett vagyok :)
2023. jún. 5. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!