Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A régi középiskolámban tudni...

A régi középiskolámban tudni fogják, ha külföldre vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés
Gondolom azt tudják, hogy hány diákot vettek fel és hova érettségi után (javítsatok ki, ha tévedek) de ha én 2016-ban érettségiztem, és most megyek egyetemre (Európán kívül), akkor azt megtudják valahonnan?
2023. máj. 11. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ha elmondod nekik. Egyébként nem.

Az iskola nem tart hivatalos nyilvántartást a felsőoktatásba felvettekről.

2023. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom azt tudják, hogy hány diákot vettek fel és hova érettségi után (javítsatok ki, ha tévedek)"


Nem tudják, mégis honnan tudnák? A felvételi eredményedről csak téged értesítenek ki, a volt középiskoládat nem.

2023. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
en 10 eve erettsegiztem es van rola nyilvantartas nevek nelkul hogy hany vegzett foiskolan stb. de csak nev nelkul a weboldalon
2023. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapnak a középiskolák erről hivatalos statisztikát hogy hány diákot vettek fel egyetemre arról meg főleg nem hogy hova. Vannak iskolák amik a ponthatár húzás után próbálják felmérni hányan mennek egyetemre vagy egyéb képzésre, de nem kötelező válaszolni illetve ellenőrizni se tudják hogy valós adat-e.


Ahova én jártam középsuliba ott is vmikor nyáron küldtek ezzel kapcsolatban e-mailt és az 5 éves osztálytalálkozó környékén de ez inkább nekik visszajelzés meg lehet dicsekedni hogy diákjaink X%-a sikeresen teljesít a felsőoktatásban. Ha nincs is ilyen 5-10 évvel későbbi alumni felmérés akkor sehonnan nem fogják tudni.

2023. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#3 Az én sulim weboldalán is van egy lista azokról, akiket jelesebb helyekre vettek fel. Egy diák nevéhez az is oda van írva, hogy 3 év alatt végezte el az egyetemet.


De akkor a válaszaitok szerint ezeket csak a diákok elmondásából tudhatják, nem néznek utánunk.

2023. máj. 11. 21:59
 6/6 anonim válasza:
Mert te szeretnéd, hogy tudják? Akkor írj nekik.
2023. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!