Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ukrajnai iskolákban tanulnak...

Ukrajnai iskolákban tanulnak valamilyen idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Inkább tavaly február előtti időre gondolok, tegyük félre a háborút a kérdésből.

A munkahelyemen vannak sokan ukrán vendégmunkások, és mind saját bevallása szerint csak ukránul tud. Itt inkább a 20-30 éves korosztályra gondolok.

Ha pl nincs tolmács de tudna angolul akkor meg tudnánk érteni egymást.

Egyszer kérdeztem a tolmácsot de ő mondta hogy angol, német, meg talán franciát is tanítanak.

Szóval a kérdés hogy tanulnak idegen nyelvet, de valamiért tagadják, meg kérdés a kérdésben, miért?, vagy nem is tanulnak semmi idegen nyelvet?


2023. máj. 24. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy tanulnak, de annyira nem jó az oktatás hogy meg is maradjon valami. Én gimiben tanultam 3 évet franciául, de mégsem tudok franciául beszélni mert sajnos nem volt jó a tanárunk. De persze az is lehet, hogy nem mindenhol tanulnak, esetleg picit elmaradottabb helyről jöttek. De kérdezd meg őket, hogy egyáltalán nem tanultak-e.
2023. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Angolt es németet tanitanak biztosan.
2023. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

persze hogy tanítanak, de ukrajna is egy ilyen elmaradott, lepra keleteurópai mocsár, gondolom ők is úgy állnak hozzá, mint a magyarok, hogy nem fogunk angolul megtanulni, tanuljanak meg a külföldiek ukránul. (de szigorúan nem oroszul, mert ha nem az ukrán nyelvváltozatot használod, akkor megsértődnek és semmit nem hajlandóak megérteni)

a legfiatalabbak, mondjuk 16 alatt, mintha kezdenék kapizsgálni, hogy mégis kell ez a nyelvtudás dolog, ha amúgy nem valami szélsőséges nacionalista vonalhoz tartoznak és nem putriból jönnek, így én ha véletlenül érintkeznem kell egy ukrán bandával, egyből a kölyökhöz beszélek, az általában azért szégyelli magát annyira a szülei miatt, hogy hajlandó együttműködni és fordítani legalább. (ausztriában élek, itt annyi van belőlük mint a pestis, pedig elég sokan visszamentek már látványosan megöletni a kölykeiket a háborúban)

2023. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na megtudakoltam a választ.

Tanítanak idegen nyelvet, csak nem tanulják meg. Nem érdekli őket, illetve úgy se nagyon használnák.

2023. nov. 21. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!