Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok, ti hogyan tanultok...

Orvosisok, ti hogyan tanultok a nagyobb vizsgákra? (Pl. anatszigó)

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok Pécsett, megvan az anatómia szigorlatom, de úgy érzem sürgősen vàltoztatnom kell valamin, mert nagyon-nagyon megszenvedtem vele, C vizsgára lett csak meg. Arról nem is beszélve, hogy teljesen kimerültem, beteg lettem, folyamatosan ülve elalszom, hetek óta fáj a fejem, semmi étvágyam, semmi motivációm és életkedvem. Konkrétan nem érzek semmit, pedig még egy vizsgára össze kéne kaparnom magam.

Néhányan olyan jól veszik az akadályokat, elsőre átmennek mindenből, amint vége az egyik vizsgának már tanulnak a másikra. Mit rontok el ennyire? Ti hogyan tanultok, és naponta mennyit?



2023. jún. 21. 19:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Puskazok. Néha azért kell egy kis buli is hetente mondjuk. 3. Évtől igazán megtehetem, megerdemlem csoda h idáig eljutottam, a nehezen már túl vagyok.
2023. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Én első két évben rendszeresen jártam bulizni.

Sosem puskáztam mondjuk, még gimiben sem.

TDK miatt a helyem is megvan már az egyik klinikán:D

Szóval lehet ügyesen is csinálni az orvosi egyetemet, csak a hangos kisebbség szereti azt hinni, hogy ők a nagy átlag. Miközben a való életben ők vannak kisebbségben.

2023. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
19%
#12 nálad kiket takar a “hangos kisebbség”?
2023. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
20%

Aki érdekes mód mindig azért bukik egy vizsgán , mert szemét volt vele a vizsgáztató.

Aki mindig reggeltől estig tanul és így sem sikerülnek elsőre a vizsgái.

Kiváncsi lennék a bukások okára pontosan.

2023. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
62%

Én szorgalmi időszakban csak a demonstrációkra tanultam, azon kívül soha, cserébe viszont vizsgaidőszakban tanulás-alvás-evés hármason kívül mást nem nagyon csináltam. A hazamegyek vizsgáról és egyből elkezdek tanulni a következő vizsgára nevezetű dolognak nem vagyok híve, annyi pihenés vizsgaidőszakban is kell szerintem, hogy legalább 1 napig ne tanulj egy vizsga után, legalábbis nekem biztosan. Tanulásra szerintem nincs kifejezetten jó módszer, neked kell kitapasztalni, hogy neked mi jön be, ami másnak jó, az neked nem biztos, és persze ez fordítva is igaz. Nekem így ötödév végére az jött be legjobban, hogy első alkalommal csak felszínesen olvasgatom az anyagot, mellette kiemelem, ami fontos és beleírok a jegyzetbe előadásból és/vagy tankönyvből plusz infókat, második alkalommal már próbálok jobban rákoncentrálni és megjegyezni, amit olvasok, utána még 1x vagy 2x átismétlem gyorsan. De ha nincs sok időm egy vizsgára, csak 2-3-4 nap (mondjuk ilyen másod/harmadévben még pont nincs, mert kevés tárgy van, de később lesz), akkor nem ragadok le 1-1 tételnél, csak pörgetem.

Vigasztaljon amúgy, hogy szerintem anatómiánál rosszabb/nehezebb vizsgád nem lesz, ha ez megvan, onnantól kezdve már minden kicsit könnyebb lesz, és a tanulási módszered is csiszolódik még az évek alatt.

2023. jún. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!