Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi ponthatára idén...

Blabla bala kérdése:

Állatorvosi ponthatára idén körülbelül mennyi lesz?

Figyelt kérdés
435 pontom lesz, ha minden igaz. Nézegettem és vannak olyan évek, mikor ez is elég, de pl tavaly kiugróan magas volt. Az ideji érettségik nehezebbek voltak, mint a tavalyiak, vagy sajnos nem? Szerintetek van rá esély, hogy idén ennyire lemegy a ponthatár, vagy nincs?

2023. jún. 22. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Hát ez nagyon karcsú, teljesen esélytelen. Azért volt tavaly kiugróan magas mert az életpályamodell váltás óta egyre több embernek vonzó az állatorvos karrier.


Bár aki csak ennyi pontot ér el és úgy írja az "idei" szót hogy "ideji" szerintem jobb is hogy nem kerül be a képzésre.

2023. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy két pontot esetleg csökkenhet, de ennyit nem hinném, mert idén (ide is) többen jelentkeztek mint tavaly.

Az a "baj" az állatorvosival, hogy csak egy van belőle az országban, így aki mindenképp ide akar menni, az évről-évre újrapróbálja a felvételit és ha esetleg a mostani emeltek nehezebbek is voltak mint a tavalyiak (egyébként erre utaló statisztikát én egyelőre még nem láttam), akkor is ott vannak azok, akik tavaly 1-2 ponttal maradtak csak le és idén ismét beadták a jelentkezésüket. Nekik egyrészt ott van a tavalyi eredményük, másrészt mehettek ismétlő érettségire októberben is, így azt is figyelembe kell venni, hogy az akkori emelt biosz-kémia mennyire volt könnyű/nehéz az átlaghoz képest. Szóval ezt lehetetlen megjósolni.

Viszont önköltségesre ennyi ponttal valószínűleg bekerülnél és ott meg tudnád pályázni a Marek ösztöndíjat, így nem kellene tandíjat fizetned. Azon esetleg nem gondolkozol?

2023. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy kicsit tartok attól a részétől, hogy megmondják, hogy 10 évig hol kell dolgoznom.
2023. jún. 22. 15:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát megértem amúgy, csak jövőre az új rendszerben elég nehéz lesz a plusz pontokat összeszedni. Szóval szerintem azért érdemes számításba venni ezt a lehetőséget is.

Második helyen mit jelöltél?

2023. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmit, mert mindenképp állatorvos szeretnék lenni. Hát még a fizetőset megjelöltem. Egy évet tudnának finanszírozni szüleim, csak az a gond, hogy tartok a nagy nyomástól, mert kell egy bizonyos tanulmányi eredmény, hogy át lehessen menni államira, sőt még szerencse is kell, hogy legyen hely államin.
2023. jún. 22. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Fuhh, igen az átsorolás teljesen lutri.

Esetleg azt tudod még csinálni, hogy szeptemberben elkezded fizetősön és februárban beadod újra a jelentkezésedet államira, hátha az új rendszerben kevesebb lesz a ponthatár. Aztán ha felvesznek államira, akkor el tudod fogadtatni a teljesített tárgyaidat, így folytathatnád másodévnél a képzést. (Azt hiszem lehet ilyet csinálni, de ha esetleg emellett döntesz, akkor azért kérdezz majd rá a biztonság kedvéért.)

2023. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaidat!
2023. jún. 22. 21:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy idén több embert vesznek fel állatorvosira.

Szóval (szerintem) még akár az állami is összejöhet egy kis szerencsével.

2023. jún. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 438 pontot sikerült összekaparnom, ami a tavalyi évet leszámítva mindig elég lett volna az államira.

Nagyon remélem, hogy igaz amit a #8-as válaszoló írt és ebből kifolyólag pár pontot csökkenni fog az idei ponthatár.

2023. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

430 lett az államis ponthatár.

Gratulálok kérdező!!!

Ha érdekel állatorvosis messenger csoport, akkor írj rám privátban.

2023. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!