Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi önköltségesről...

Blabla bala kérdése:

Állatorvosi önköltségesről nehéz átkerülni államira?

Figyelt kérdés
Sajnos lehet, hogy az önköltségesre vesznek csak fel. Ha fizetősre mennék, akkor mindenképp át szeretnék menni államira az első év végén. Nem szeretném, ha hatalmas lenne rajtam a nyomás, és hogy folyton tanulnom kelljen, hogy meglegyen a kellő álag. Ezt az átlagot mennyire nehéz elérni? Nagyon kell tanulni, vagy egyszerűbb tárgyakból is meglehet az az átlag? És akinek megvan a kellő átlag, azt szinte mindig átveszik? Köszönöm a válaszokat!

2023. jún. 30. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy mindenképpen átmehetsz támogatottra. Ez függ attól, hogy lesz-e egyáltalán hely, arra hányan és milyen kreditindexszel pályáznak,a támogatotton tanulók alsó egyötödének mennyi az összesített kreditindexe --ezt meg kell haladni. Szóval elég bizonytalan.
2023. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Pécsen egyszer azt mondták, hogy lehetetlen. Mondjuk itt a kreditelismertetés is évekig szokott tartani, szóval lehet, hogy máshol jobb a rendszer.
2023. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Állatorvosisként azt tudom mondani, hogy rengeteg szerencsén múlik. Első évben nekem volt olyan tárgyam, ahol az 1. félévében szinte belehalásig tanultam, mindent is tudtam, de vizsgán a 3. tételnél egy pillanatra elbizonytalanodtam és a tanár valamiért ledarálta helyettem a tételt. Én meg csak ültem, hogy ezt elmondtam volna. Így 4-est adott végül. Majd ennek a tárgynak a 2. féléves vizsgájára nem sokat készültem, erősen bekamuztam a dolgokat (olyanokat mondtam, hogy Stratum hmfndsjjs, az orrom alatt dünnyögve) és elfogadta. Akkor is 4-est adott.

A mostani vizsgaidőszakban 2x megbuktattak egy esszéírós vizsgából, majd az utolsó lehetőségen 5st kaptam. Nem éreztem jobbnak, amit le tudtam írni, mint korábban.

És ez csak 2 a sok közül. Plusz ott vannak az egyéb tényezők, pl. ha nem budapesti vagy és így egy teljesen új élethelyzethez kell szoknod.

Nem tudok olyanról, aki önköltségesen kezdte, így arról a részéről nem tudok nyilatkozni, hogy alakul. Viszonylag többen otthagyják az elején, így hely talán lenne. "...szóval lehet, hogy máshol jobb a rendszer." Ezen az egyetemen is káosz van.

2023. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a tanulmányi és vizsga szabályzatot (TVSZ), abban benne kell, hogy legyen. Vagy hívd fel a tanulmányi osztályt, miután felvettek (vagy akár most). Nagyon kedvesek, és ők biztos tudnak rá válaszolni. Mindkettő fent van az univet.hu-n.


Amúgy első évben, úgy hogy még korábban nem jártál egyetemre, elég nehéz tanulni, mert gimnáziumhoz képest sokkal nagyobb az anyag. Illetve első évben még nincs tapasztalatod arról, hogy mit, hogyan, milyen szinten fognak kérni. Sokan el tudnak veszni a részletekben, és nem tudják a lényeget kiszűrni. (Én is ez a típus vagyok.) Ez rajtad is áll, hogy hogyan tudsz tanulni.


Plusz érdeklődj utána, hogy idén is vesznek-e fel hallgatókat Marek ösztöndíjjal.

2023. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És államira pótfelvételivel nem lehet augusztusban még bekerülni?
2023. júl. 1. 11:07
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Kizárt, hogy maradjon hely az állatorvosin a pótfelvételire. Így is rengetegen lemaradnak magas pontszámmal, mert nagyon sokan jelentkeznek még náluk is magasabb pontszámmal, így őket veszik fel.

Pótfelvételi akkor van, ha a normál felvételi időszakban nincs annyi jelentkező, akikkel fel tudnák tölteni a helyeket. Az állatorvosin ilyen nem szokott előfordulni.

2023. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Én a helyedben inkább abban gondolkodnék, hogy miből lenne érdemes újra érettségizni.

Ha végül végig önköltségesen maradsz, szerintem azzal is számolnod kell, hogy időközben feljebb mehet az ára. Amikor engem felvettek 1,1 millió körül volt egy félév, majd többször emeltek és az emelt ár vonatkozik a már régóta odajárókra is (közben elérendő átlag is emelve lett). Valószínű az önköltségesnél is így van, hogy jöhet egy emelés és a végén már mondjuk 2 milliót kell már fizetni.

2023. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Eléggé félek a szóbeli elbeszélgetéstől. Mert ha most újra megírom, és tegyük fel lesz +10 pontom, ami a jelen pontszámítási rendszer szerint azt jelentené, hogy biztosan felvesznek, jövőre egyáltalán nem jelenti azt a 60 pontos elbeszélgetés miatt.És nagyon úgy érzem, hogy az pofára megy. Meg az az igazság, hogy a beszéd sosem volt az erősségem.
2023. júl. 1. 22:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. Annyival egészíteném még ki a pótfelvételis kérdéskört, hogy a pótfelvételis ponthatár nem lehet alacsonyabb a normál felvételi eljárás ponthatáránál, tehát ha valaki azért marad le egy szakról, mert nem érte el a ponthatárt, akkor a pótfelvételi eljárásban csak akkor lehetne esélye, ha időközben szerezne egy plusz nyelvvizsgát, ami plusz pontot ér. Viszont ez az állatorvosinál biztosan nem fordulhat elő, mivel ott a két emelt miatt már alapból ki vannak maxolva a pluszpontok, ezért ott a nyelvvizsga nem ér plusz pontot.
2023. júl. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A fentiekhez annyit tennék hozzá, hogy leírom, hogyan lehetséges költségtérítésesről államira átkerülni. Minden tanév végén, nyáron kiderül, hogy hány államis hallgató bukott ki végleg, illetve hány olyan államis hallgató van, aki az adott évben elért rossz tanulmányi átlag miatt átsorolódik költségtérítésesre. Ennek a két számnak az összege adja azt az X számot, ahány költségtérítéses hallgatót átsorolhatnak azon a nyáron államira. A költségtérítéses (és államira átsorolást kérő) hallgatókat tanulmányi átlag szerint sorbateszik, s az első X hallgatót átsorolják államira. Ilyen egyszerű. Minden egyetemen így történik az átsorolás.


Sajnos a reális esélyek az állatorvosin a költségtérítésesről az államira való átsorolásra elég alacsonyak. Ugyanis a súlyozott tanulmányi átlagnak az állatorvosin 2,75 alá kell süllyednie ahhoz, hogy valakit államiról költségtérítésesre átsoroljanak, s ez azért bizony elég alacsony léc, amelyet majdnem mindenki elér, hiszen nehéz bekerülni, ezért viszonylag tehetséges hallgatók vannak, és egyébként is mindenki, aki államin van, fél az átsorolástól. Szóval szerintem jó, ha évente néhány költségtérítéses hallgatónak sikerülhet átkerülnie nappalira.


Úgyhogy ha költségtérítésesre vesznek csak fel, akkor szerintem készülj fel lélekben arra, hogy jó eséllyel fizetősen kell végigcsinálnod az 5 évet. De a Diákhitel 2-vel tudod fedezni a tandíjat, szóval ez sem tragédia, és még mindig jobb költségtérítésesen végigcsinálni, mint egyáltalán el nem végezni a képzést.

2023. júl. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!