Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1-Mennyi volt a tavalyi...

1-Mennyi volt a tavalyi ponthatár a SZTE ETSZK gyógytornász szakon? 2-Egészséges életmód kialakítása 20 éves egyetemre felvételiző lánynak? 3-Egyetem mellett,hogy lehet egészségesen enni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 4. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

353 volt.

Az egészséges életmódot jobb ha most kialakítod, egyetemen úgyis rengeteg új dolog lesz, ne legyen az is egy plusz új elvárás és teher, csak folytatni kelljen.

Koliban nem tudom mik a lehetőségek, albiban főzök, suliba beviszem és fel lehet melegíteni, van mikró mindkét oktatási épületben.

Sport van egyetemen is, felvehetsz tesit, de khurva olcsó fitness termek is vannak változatos csoportos órákkal, vagy új sportba is kezdhetsz (én pl rúdtáncolok).

Ha szorgalmasan tanulsz már első naptól és nem úszol el, akkor teljesen tartható a barátok-buli kikapcsolódás vs tanulás egyensúlya, ezáltal a pszichés egészség is.

Nem ördöngösség, nem kell túlizgulni. Csak jól kell tudni priorizálni, fontos szakmai tárgyakat (anatómia, mozgástani alapismeretek) NAGYON tanulni, de szociológiába, népegészségtanba én bele se néztem.

Ne izguld túl.

2023. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani, szerintem amire próbálj nagyon figyelni:

- alvás (minőség és mennyiség),

- étkezés (főzz, vagy ha teheted kajáldákban egyél normálisabb ebédet, ne heti 7x gyorskaját egy mekiben:), sok gyümölcs-zöldség, elegendő víz)

- mozgás (pl. tömegközlekedés helyett séta / hamarabb leszállsz a buszról, szimpatikus mozgásformát válassz amit heti x alkalommal csinálsz pl. úszás, kondi)

- foglalkozz magaddal, szánj időt olvasásra/rajzolásra/bármi hobbira, ami kikapcsol, ne hajszold túl magad, pihenj is

- kezdj el időben tanulni, így egyszerre kevesebbet kell, a stressz is kevesebb lesz így vizsgaidőszakokban

- barátok és/vagy család támogatása is sokat segít, ha lehetőséged van rá, akkor találkozz és beszélgess velük is sokat



ezek nagyon alap klisés tanácsok, de tényleg segítenek



az egészséges étkezésnek egyetemen is az az alapja, hogy vagy előre tervezel és főzöl magadnak, csomagolsz ételt, nem a bolti feldolgozottat veszed. Vagy eszel valahol, ha anyagilag megteheted. Így elkerülhető a sok gyorskaja és péksüti. Én három napra igyekszem főzni, illetve csinálok magamnak előző este szendvicset, mellé mindig viszek pluszban is zöldséget. Néha így is péksüti meg meki lesz a vége, de az esetek 90%-ában nem. :)

2023. júl. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!