Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógián mennyi a...

Gyógypedagógián mennyi a maximum ember akit felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés

Nagy kétségek között jelöltem meg februárban a DE-GYGYK gyógypedagógiát, hiszen annyira húzós két évem volt lelkileg, hogy tudtam, nem leszek képes úgy megcsinálni az emelteket amilyen állapotban voltam. Néztem a statisztikákat, idén 61-en jelöltük első helyen. Emeltek nélkül 330 pontom van.

Sikerülhet bejutnom?



2023. júl. 12. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos idéntől már nem lehet látni a felvin, hogy mennyi embernek tartanak fenn helyt :/
2023. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van reális esélyed, mert ugyanott tavaly 58 fővel indult el az államilag támogatott gyógypedagógia, és 280 pont volt a határ.


Ugyanakkor sajnos a gyógypedagógus pálya nem éppen álom jelenleg, mert végzés után sokáig kell alacsony fizetésen tengődnöd, épp az életednek abban a szakaszában, amelyben az egzisztenciád megteremtése napirenden lesz. Nekem is van egy rokonom, aki nagy lelkesen belevágott, végigcsinálta a képzést, utána az iskolában szerették a gyerekek, és a kollégái is elégedettek voltak vele, de aztán 3 év után elhagyta a pályát, kizárólag az alacsony jövedelem miatt. Egyszerűen rájött, hogy nem fog tudni egyről kettőre jutni, ha a pályán marad.

2023. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!