Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb egyetemen jól...

Mi a fontosabb egyetemen jól teljesíteni vagy dolgozni a tanulás mellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondoltam idén elmennék már egyetem mellett dolgozni, tapasztalatszerzésként, de az a problémám, hogy eddig benne voltam az iskola top 30 tanulójában, és nem tudom, hogy inkább próbáljam meg tartani ezt a helyet és ne menjek dolgozni, vagy legyen kicsit rosszabb a tanulmányi átlagom, de akkor szerzek tapasztalatot. Szerintetek mi a fontosabb? Pénzügy számvitel szakon vagyok, közgazdász diplomám lesz, most kezdem a 2. évemet majd.

2023. aug. 10. 19:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A 7-es egy troll, mindig magat fenyezi. Allandoan mas dolgokat talal ki.

Abban igaza van viszont, hogyha kutatoi palyara keszulsz, akkor fontos az atlag.

2023. aug. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha karriert akarsz: dolgozz.

Ha kutatni: tanulj.

2023. aug. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#11. Nem tűnt trollkodásnak, amit leírt, az tényleg létezik.
2023. aug. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
#13 Valaki linkelje mar be az elte urkutatasi doktori iskolat… nincs ilyen…fizika doktori iskola van. De mindenki azt hisz el, amit akar. :D
2023. aug. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
39%

"Gyakorlat többet számít, nagyon ritka hogy bárhol is kérdeznék a jegyeidet."


Attól függ....


Jogászként, pl. senkit se érdekel a gyakorlat pályakezdőként, a diplomaátlag viszont annál inkább!

Vannak állások, ahol elvárás a min cum laude diploma... már a jelentkezéshez is.. olyannyira az, hogy le is írják a pályázatban a cégek.

A gyakornoki tapasztalat - ha van - nem nyom annyit a latba...



A mérnököknél viszont más a helyzet. A mérnökhallgató már az egyetemen is azt tanulja, amit a munkahelyén is csinálnia kell majd végzés után, így ott nagyobb jelentősége van a gyakorlatnak...

A közgazdásznál is hasonló, mint nálunk... ott se hátrány a jó minősítésű diploma.

2023. aug. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem függ attól hogy milyen szak és mi a te célod.


Ha kutatni akarsz akkor szinte minden esetben célszerű az egyetemi tanulmányokra fókuszálni mert az az alapja ilyenkor mimdennek. Bár sokszor ott is szoktak az emberek az egyetemnek "gyakornokoskodni" hogy bekerüljenek kutatócsoportokba.


Ha viszont versenyszféra karrier a cél akkor senki nem nézegeti a diplomádat kb úgy kezelik hogy kipipáltad a követelményt, legyen szó bsc vagy msc ről.

Nekem programozói vonalon nagyon sokat számított hogy hosszabb ideig gyakornokoskodtam, mivel mire megkaptam a diplomámat már nem voltam igazából pályakezdő és sokkal egyszerűbb volt jó helyre bekerüln.

2023. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
"Jogászként, pl. senkit se érdekel a gyakorlat pályakezdőként, a diplomaátlag viszont annál inkább!" - A kérdező viszont PSz-es és én is ezen a szakon végeztem, ez alapján írtam hogy gazdasági pályán nem jellemző hogy néznék, nyilván lehet 1-2 kivétel de nem ez az átlag. Ha kutatni akarna persze számít, de akkor arról kérdezne hogy menjen-e TDK-ra meg hasonlókra, nem gyakornoknak menne. Írta is azóta hogy nem célja a kutatás, akkor meg kb tényleg csak a tanulmányi ösztöndíjt befolyásolja az átlaga, az meg kutyafüle amit a legtöbb egyetem fizet.
2023. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
En azt vettem észre, hogy egy átlag alapszakon 4-es diplomát viszonylag egyszerű szerezni, ha a zv, szakdoga és az éves átlagaid alapján tevődik össze az átlag. Sok helyen ez van. Így, ha egy 3,5-ös, vagy teszem azt csak 3-as szintet tartottál, hogy éppen bent maradj államin, a zv-t viszont jól megcsináltad a szakdogaval együtt, és 4-5 lett, akkor olyan 3,5-4-es összesített átlaggal már megvan a 4-es diploma, ami már jó, és ehhez akkora erőfestítés sem kell, hogy ne dolgozhass közben az egyetemi éveidben.
2023. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Karrier szempontjából a gyakorlati tudás és a kapcsolatépítés sokkal fontosabb, mint hogy hányasra írod meg a ZH-kat. Nem tudom, hogy nálad miben merül ki a "jól tanulás", lehet jegyek szintjén jól teljesíteni, miközben nem szedsz magadra semmiféle hasznosítható tudást.
2023. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés.Én jelenleg

gyakornoként dolgozok és tartom magamnak a kötelező tanulmányi átlagot.Én úgy vagyok vele,hogy ha tényleg olyan átlagot akarnék,amiért kapnék tanulmányi ösztöndíjat,akkor folyamatba tanulnék.Így munkával több pénzt lehet keresni és én a szakmai tapasztalatot tartom elsődlegesnek.De pl. Tdk se rossz önéletrajzba.Vagy bármilyen verseny,plusz nyelvismeret stb...

Ha bármilyen pluszt tudsz írni a tanulásal az önéletrajzodba később akkor megéri.Ha viszont csak arra mész,mert megdicsér érte a tanár,akkor nem biztos hogy megéri a 3-as helyett 5-re hajtani,mert később pl. kezdő fizu szempontjából nagyon nem mindegy mit írsz az bele önéletrajzodba

2023. aug. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!