Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik még a közoktat...

Miért erőltetik még a közoktatásban a kézzel való írást amikor szinte már nem is írunk kézzel a mai világban?

Figyelt kérdés

Szerintem nyugodtan lehetne általános iskola 5.osztálytól engedni azt, hogy a diákok használhassanak laptopot vagy notebookot esetleg tabletet jegyzetelésre.


Mai világban már szinte egyáltalán nem írunk kézzel. Mindent elektronikusan töltünk ki. Nem írunk levelet kézzel, nem töltünk már nagyon számlát se ki kézzel, szinte minden hivatalos dokumentumot digitális eszközökkel töltünk ki.


Minek akkor még erőltetni a kézírást ha úgyis e felé megy a világ?



2023. aug. 26. 11:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Kifelejtettem: lassan nem kell már aggódj, már most félelmetesen jók kezdenek lenni a beszédfelismerő cuccok, rendes minőségű mikrofonnal, lehetőleg szélcsendben meglehetősen pontos bír lenni. És valami hihetetlenül hamar eljön az idő, amikor direktben fejbe építve lesz a cucc kerülőutak nélkül.
2023. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit kézzel írsz le, teljesen más, mint amit begépelsz. Ezért jó például kézzel írni a jegyzeteket, azt már automatikusan "jobban megjegyzi" az agyad, mivel a betűk formálását finomotoroikus tevékenységhez is köti, nem csak az egyforma billentyűnyomkodásokhoz. Ha másért nem, ezért is ragaszkodnék a kézíráshoz.

Egyetemen is ez a tapasztalatom, hogy amit kézzel írsz le, az "mélyebben" rögzül, amikor olvasod, akkor sem csak úgy átugrik felette a szemed.

2023. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Jóságos Isten! Majd olvasni sem akarsz, mert a program felolvassa neked?


Hova redukálják magukat egyesek, mígnem analfabéta zombi nem lesz belőlük?!

2023. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Pl.: Én csak kézírással tudok jegyzetelni úgy, ahogyan azt én szeretem.
2023. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!