Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem és szak választás...

Egyetem és szak választás előtt állok, segítenét ek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy jó kategóriában írtam a kérdést.

Akik az ELTE BTK magyar, vagy japán szakára járnak, tudnának pár szót mondani? Órákról, minorokról, tapasztalatokról, követelményről, bejutásról, akármiről? Privátban vagy válaszban, mindenhogy jó. Óriási segítség lenne.

Köszönöm!



2023. szept. 14. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:
elsoeves japan szakos vagyok portugal minorral. oszinten mondom, a minoromat komolyabban veszik mint magat a foszakomat. az elso szemeszterben heti 3 nyelvorank meg 1-2 japannal kapcsolatos orank volt, a tobbi toltelek tantargy volt (filozofiatortenet, nyelvtudomany, digitalis bolcsesz kompetenciak). kb 150-en kezdtuk japan szakon az idei tanevet, de csak folyamatos tanulassal es gyakorlassal lehet bent maradni. ez a heti 3 nyelvora sajnos nem eleg, igy iskolan kivul is foglalkozni kell a nyelvvel. kb egy het alatt ledaraltuk a hiraganakat es a katakanakat, ugyhogy erdemes legalabb mar ezeket elore megtanulni. az elso nyelvoran nyelvtant tanulunk, a masodikon ismetelunk (mar aki... en sajnos egy olyan lektor orajat vettem fel aki nem igazan bovitette a tudasunkat) es a harmadikon pedig kanjikat tanulunk (ezen az oran vannak a szobeli vizsgak is). ha erdekel a nyelv es a kultura, mindenkeppen ajanlom a szakot, evkozben is rengeteg program es lehetoseg van, de valoban elszantnak kell lenned, hogy ki is bird. minel tovabb, annal tobb japannal kapcsolatos oraval bovul az orarend egyebkent (tortenelem, regi japan nyelv, forditas). minornak szerintem nem erdemes felvenni egy teljesen uj nyelvet mert ugyanannyi (vagy tobb) idot kell ra szentelned mint a japanra, ami gatolhatja a gyors fejlodest. en portugalra tobbe-kevesbe azert mentem, mert mashol mar nem volt hely, de elegge overwhelming. nemetbol, spanyolbol, franciabol, olaszbol mind elvarjak a legalabb B1-es szintet. ezzel is erdemes szamolni minor valasztas kozben.
dec. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!