Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A nemzetközi gazdálkodás szak...

A nemzetközi gazdálkodás szak egy matekos szak?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok. Összességében jó tanulónak mondhatom magam. Ugyanakkor a matek egy nagyon erős gyengeségem volt az egész gimnáziumi éveim alatt, általános iskolában nem nagyon tanultunk matekot (egy tipikus falusi iskolát kell elképzelni Borsod-megyében..). Napi 2-3 óra tanulással épphogy élértem a 2-est matekból. Tehát ezek alapján gondolom nem meglepő hogyha azt állítom hogy a szakok keresésénél fontos volt hogy ne matekközpontú legyen. Ajánlották a nemzetközi gazdálkodás szakot, mondván hogy sokan mennek oda akik nem voltak jók matekból. Ugyanakkor a beszámolók ellentmondásosak voltak amiket találtam róla. Egyes helyeken azt olvastam hogy nagyon matekos szak, míg máshol hogy teljesen kibirható és minimális a matek. A statisztikáról láttam rengeteg panaszt. Tényleg ennyire nehéz? Azt is találtam hogy csak az első 2 félévben vannak matekos tantárgyak. Ez igaz? És ha igen azok mennyire nehezek? Elsődlegesen azok véleményét várom akik erre a szakra jártak/járnak. Esetleg milyen matek nélküli alternatíváit tudtok mondani? Én a nemzetközi tanulmányok/kapcsolatok szakot találtam. Arról is szívesen olvasok tapasztalatokat. Elsősorban a BGE-n és a BME-n gondolkoztam, de nyitott vagyok más egyetemekre is ha nem jönnek össze. A válaszokat előre is köszönöm.

2023. szept. 20. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden közgázos szakon van matek, konkrét Matematika tárgy általában kettő van az első két félvben, ezek megfelelnek az emelt matek érettségivel plusz még egy kicsi. Utána vannak a Statisztikák, amelyek sokaknak buktatók, de mindent meglehet tanulni, emellett Pénzügy stb. ahol még megjelenik a matek.


Én azt mondom, ha valakinek középsuliban nem volt egy erős közép matekja ha nem is emelt, akkor annak nehéz felzárkóznia, de persze nem lehetetlen.

2023. szept. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy matematiksus képzés, de sajna van :)
2023. okt. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapból amondó vagyok, hogy az általánosabb gazdasági szak esetében túl van hypeolva a "matek", gondolok itt arra, hogy egyáltalán nem vészes, AZONBAN ha neked középiskolában napi 2-3 óra tanulás kell egy kettes szint eléréséhez, akkor nem neked való ez az irány.


Nagyon sok tantárgyban visszaköszön a matek', matek1-2, statisztika 1-2, közgazdaságtan 1-2-stb., a pénzügyben, a számvitel alapjaiban, stb.


Nem kell teljesíthetetlen dolgokra gondolni, de a logika nagyon kell hozzá. Illetve az, ha nincs stabil középiskolai alapod, akkor nagyon gyorsan tudd pótolni a hiányosságaid. (Pl. 2-es szintű függvényismeretekkel nagyon gázos lesz a deriválás, integrálás, a valószínűségszámítás is nagyon fontos lesz). A statisztika meg brutális tud lenni, ha nem áll rá a gondolkodásod.


De beszélhetünk a pénzügyről, a számvitel alapjairól, logisztikáról, stb.

Az egész "közgáz" mögött számok vannak.

2023. okt. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Úgy a tantárgyak 90%-a matekos, egy jó emelt matekkal lesz egy biztos alapod, de ha már középiskolában is rezeg a léc matekból, akkor inkább nem javasolnám, mert eléggé szenvedés lesz és csak megutálod


Egy NG-s hallgató

dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem matekos szak. Van egy kis könnyített baba analízis, ezen felül a 4 alapművelet kell csak, az is főleg excelben. Mehetsz nyugodtan, 3-as matekkal is el lehet végezni.
dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!