Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az állami tankönyvek miért...

Az állami tankönyvek miért olyan borzasztóak?

Figyelt kérdés

Most rendeltem egy Mozaikos emelt szintű tananyag tartalmú tankönyvet.

Elolvastam egy részt, és egy olvasás után sokkal többet értettem meg mint az állami tankönyvből, ami fölött sokkal többet ültem.

Sokkal szimpatikusabb , és érthetőbb volt a mozaikban a szöveg.

Az állami fölött sokkal több időt, estéket töltöttem,és mégis hármast írtam.. Egyáltalán nem szimpatikusak, és az összes tanárom is ezt a visszajelzést adja róluk. Észre vettem hogy a mozaikos könyv a gondolkodásomat is bekapcsolta volna. Az állami tankönyveket mindig olyan "zombi' érzés olvasni.


Vajon ennyire szerencsétlenek a tankönyv írok? Vagy emögött szándékos népbutitás áll?


Mielőtt a trollok jönnének jelenteni a kérdésemet, csak szólok hogy már elmúltam 17 éves 🙃



2023. okt. 6. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

"Vajon ennyire szerencsétlenek a tankönyv írok?"


-Szerintem ez azzal az egyszerű ténnyel magyarázható, hogy az állami tankönyvet írók szellemi kapacitása épphogy meghaladja az értelmi fogyatékosokét, valódi szakemberek helyett mindenféle selejt rokont/ismerőst ültetnek be ilyen helyekre ahol annyi a feladat hogy valamit összehozzanak (teljesen mindegy milyen színvonalon) amiért megkapják a pénzt.


"Vagy emögött szándékos népbutitás áll?"


-Nem szándékosan csinálják a népbutítást, mert akik ezeket a könyveket írják még ahhoz is hülyék, hogy szándékosan bomlasszanak, de nyilván nem is céljuk hogy okos, gondolkozni képes nemzedéket neveljenek fel.

2023. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Hmm...

Ez meglepett :D az én sulim anno csak mozaikos tankönyveket használt :D nem tudom min múlik, hogy honnan rendelnek, de ezt is támogatja az állam ha pl. kedvezményes tanuló van (fogyatékkal élő, nagycsaládos, stb.). Úgyhogy szerintem ez inkább iskolán múlik.

2023. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2. minden állami iskola ugyanolyan könyvet kap már


Itt megtudod őket nézni :


tankönyvkatológus.hu

2023. okt. 6. 20:19
 4/6 A kérdező kommentje:
tankonyvkatalogus.hu
2023. okt. 6. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális rendszerben az azonos évfolyamok azonos tárgyaihoz írt különféle tankönyvek között nyílt verseny volna, amelyben a módszertanilag vagy tartalmilag silány tankönyvek eltűnnének a süllyesztőben, mint ahogy a legtöbb nyugat-európai országban így is van: az oktatók saját szakmai megítélés szerint maguk döntenek arról, hogy mely tankönyvek megvételét kérik a szülőktől. Ehelyett Magyarországon az állami iskolákban csak akkor lehet nem OFI-s tankönyveket vetetni, ha az adott osztályban kivétel nélkül az ÖSSZES szülő beleegyezik az ezzel járó többletköltségbe. Ha csak egy szülő is van, aki nem egyezik bele ebbe, akkor csak az OFI-s tankönyv marad, amely több tárgyból tényleg silány, néha még szakmai tévedéseket is tartalmaz. Ennek pedig az a következménye, hogy egy falusi kisiskolában a rosszabb tankönyvekből tanulnak a gyerekek, egy gazdagabb környéken vagy magániskolákban pedig a jobbakból. Ezzel a hátrányos helyzetűek hátrányos helyzete közvetve felerősödik. Ennyit az esélyegyenlőségről.
2023. okt. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Mert egy bűnöző felel az oktatásügyért.
2023. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!