Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem nappali vagy levelező?

Egyetem nappali vagy levelező?

Figyelt kérdés

Sziasztok tudom sok ilyen kérdés van már, de konkrétan több mindent megszeretnék tudni a levelező munkarendről. Konkrét kérdéseim vannak.

Egyébként a BGE-KKK- kereskedelem és marketing szakára járok jelenleg bejárós vagyok és nekem ez a munkarend bevallom nem jött be azért is kérdeznék a levelezőről. :)

Meg persze majdnem 3 órákat utazok csak hogy bent legyek az egyetemen, kolis meg nem szeretnék lenni..

A kérdéseim ezzel kapcsolatban, hogy:

-csak este vannak órák péntek, szombat?

-ezeken mennyire kötelező vagy érdemes ott lenni (az online órákon)?

-levelezőn zh-t be kell menni írni vagy azt is otthon kell?

-a zh-t, ha be kell menni ugye nem este kell azt is? Meg az is általában hétvégén van?

-amit elküldenek ( ha elküldenek) anyagot az takarja a zh-t általában vagy kell külön keresgélnem még az anyaghoz?

-itt ugye nincsenek prezentációk vagy ilyesmi?

-és miért és miben jobb a levelező amúgy?

Ha valaki válaszol azt előre is meg köszönöm! :)



2023. okt. 17. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokszor csütörtökön is van óra, pénteken pedig ahogy szombaton is, már reggel 8-tól este 8-ig vannak órák, 3 hetente.
2023. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

- Nálunk péntek-szombat, reggeltől estig.


- Gyakorlaton kötelező a részvétel, ugyanúgy van jelenléti és van ahol előadáson is. Ha nem mész el azokra az órákra, amikre nem kötelező, akkor értelemszerűen magadnak kell teljes egészében feldolgozni az anyagot. Az sem szabad elfelejteni, hogy a levelezős képzés esetében tömbösítve vannak az órák, így simán előfordulhat, hogy a tanár picit variál és egy kis elmélet-egy kis gyakorlat formában oktat. Így ha nem mész be elméletre, lemaradsz a gyakorlatról is.


- Levelezőn ugyanúgy be kell menni zh-t írni és vizsgát is. Csak az oktatás van tömbösítve pár napra.


- A ZH időpontja sokszor a nappali tagozatos diákokkal egyszerre van, ha mégsem, akkor a tanár majd kijelöl egy alkalmat.


- Ugyanúgy működik az oktatás, mint nappalin. Azt kapod, amit feltöltenek/elküldenek a tanárok és hallasz az előadásokon/gyakorlaton.


- Ugyanúgy vannak prezentációk, stb. Az egész tananyag ugyanaz, csak tömbösítve van leadva. Szóval nem szétosztva heti szinten, hanem egy nap meghallgatod 1 hónap anyagát.


- Nincs olyan, hogy "jobb" vagy "rosszabb" a levelező.

Sokan dolgoznak és amellett akarnak egy szakot elvégezni. Ez leginkább nekik lett kitalálva, nem pedig azoknak akik messze laknak az egyetemtől és nem akarnak bejárni, mert egy albérlettel/kolival, rendszeres bejárással 100x könnyebb elvégezni az adott szakot.

2023. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!