Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom fizetni a tb-t,hogya...

Nem tudom fizetni a tb-t,hogyan lehet igenyelni es hol hogy 1 evig fizessek?

Figyelt kérdés

Betoltottem a 18.eletevemet es fizetnem kell a tb-t

Esti tagozatra jarok(nappali tagozatosoknak fizetik,estiseknek nem)viszont nincsen munkam ezer havi 9600forintot kell fizetnem a tb miatt de ezt nem tudom mibol fizetni es anyukam se szeretne mert nem elunk jol:(

Hol lehet ezt igenyelni hogy 1 evig fizessek a tarsadalombiztositasomat?


(Mielott jonnenek a “keress munkat” mondatok,nyilvan keresek munkat,de nehezit rajta hogy falun elek es a legtobb munkahoz sok evnyi tapasztalatot kernek,erettsegit,szakmat,es tobbszor utasitottak el a fiatal korom miatt,meg a gyarban is.)



2023. nov. 8. 17:38
 1/4 b1812567 ***** válasza:
79%

Nem tudom pontosan mi a jelenlegi szabályozás, de jelentkezel a munkaügyi hivatalban munkanélküliként, és ott megkérdezed. (De valószínűleg az önkormányzattól lehet kérelmezni, hogy fizessék, ha annyira rosszak az anyagi körülményeitek. Viszont ezt vizsgálják is, hogy valóban így van-e, nem elég annyi, hogy "anyukád nem szeretné fizetni".)

Ha meg jogosult vagy járadékra a hivatalnál, akkor elvileg a TB biztosításod is fedezni fogják.

2023. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Munkaügyi központban intézik. Nekem pl vinnem kellett anyukám halotti anyakönyvi kivonatát, hogy megítéljék, gondolom nálatok valamilyen jövedelemigazolás kell majd.
2023. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Semmi köze a munkaügyi központnak ehhez. Egészségügyi szolgáltatásra jogosultság, nem pénzbeli segély hanem természetbeni ellátás. Ehhez nem kötelező a munkaügyibe regisztrálni, és nincs is köze hozzá.

Lakóhely szerinti illetékes Járási Hivatal kormaányablakba kell egy kérelem nyomtatványt beadni, és a Hatósági Osztályon bírálják el

2023. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez a munkaugy nemtudom honnan jott😅

Országos Egészségbiztosítási Pénztárba rendeztek el ma nekem,amig le nem erettsegizek addig fizetik.

2023. nov. 10. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!