Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek egy adott...

Hogyan lehetek egy adott területen kiemelkedően jó?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az Közel-Kelet illetve az iszlám. Miként lehet belőlem Közel-Kelet szakértő? Hol csatlakozhatok kutatásokhoz?
jan. 27. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

ELTE közel-keleti kultúrák, arab szak BA+MA+PhD. Közben ezerrel tolod az arabot privát órákon is, mész Erasmusra, TDK-zol stb.


Esetleg betolsz mellé szombati levelezőn valami használható gazdasági szakot (pénzügy, marketing, nemzetközi gazdálkodás stb.), hogy meg is tudj élni valamiből.

jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi :) de engem elsősorban nem a nyelvészet érdekel. És a legtöbb óra ilyen.

Arabul egy erős B2 szinten beszélek és folyamatosan fejlesztem magam. (Éltem kint egy évet arab területen)

jan. 27. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem vagy egy politológia szak, vagy egy gazdasági szak (célszerűen a nemzetközi gazdálkodás, azaz külkereskedelem) ami neked való. Persze ettől nem leszel Iszlám-szakértő, ahhoz a fent nevezett szak kellene.
jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg arab BA és nemzetközi tanulmányok MA?
jan. 27. 12:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a gazdasági szak kilőve. Felmentett voltam matekból
jan. 27. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a nemzetvédelmi egyetemet is, ott is vannak ilyesmi diplomáciai mesterszakok azt hiszem.


Évek óta vannak tervek egy közel-keleti szakértő szak létrehozására (az eltén), nem tudom, ez hol akadt el. Szerintem ott, hogy ezek az emberek elsősorban nyelvészek és történészek, nem értenek a marketinghez.


A nemzetközi tanulmányok szerintem egy felesleges szak, hidd el, hogy jobban jársz még egy turizmus szakkal is.

jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja oké. Akkor jó amit írsz. De tényleg nézd meg a Zrínyin is, mik vannak.
jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!