Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bsc és msc között munka,...

Bsc és msc között munka, támogatás?

Figyelt kérdés

Lassan végzek az alapszakommal és tervezek és továbbtanulni, viszont legjobb tudásom szerint amint végzek megszűnik a jogviszonyom és ezzel együtt minden segítség is a mindennapokban.

Gondolom matricával tudok még diákbérletet venni őszig, de TB-t első hónaptól nekem kell utalgatni is? Van valamilyen haladék? Beadhatok munkanélkülit erre? Ha beadom dolgozhatok diákként még a nyáron 1-2 hónapot?

Esélyem nem nagyon lenne szakmában elhelyezkedni csak nyárra, viszont jó lenne ha diákmunka/alkalmi munka vagy valamilyen kis segítség lenne az életben.

Hogyan lehetet az a nagybetűs életet ilyenkor “elkezdeni” viszonylag szerény körülmények közt?


jan. 27. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tiszta számomra, hogy még most január végén fogsz végezni, vagy nyáron.

Ha most végzel, március 31-ig érvényes a diákod és eddig tudsz diákmunkát vállalni és kedvezményes bérletet venni, ha nyáron végzel, október 31 a dátum.

TB-d a diákod lejárta utáni 45. napig van, addig nem kell vele foglalkozni, utána kell fizetni, most kb 11300 ft/hó.

Alkalmi munkát természetesen vállalhatsz, de az ilyen napi bejelentős sztorikkal nem lesz TB-d, tehát ott figyelned kell, hogy befizesd.

Opció még, hogy valami "elmegy" munkahelyre belépsz, próbaidő (3 hónap) lejárta előtt szabadon, következmények nélkül otthagyhatod, de legalább addig is keresel valamennyit.

jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A TB fizetésre vonatkozó szabályok közérthetően itt olvashatók, mivel korábbi a cikk ennek összege már azóta változott.

[link]

Tehát végzést követően 45 napig még bőven jó a diákmunka. Közben aktívan állást keresni folyamatosan. Ezt követően már érdemesebb elhelyezkedni főállásban, hogy a TB is rendben legyen.

jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nyáron végzek majd és ősszel kezdem a mestert.

Olvastam én is, hogy most emelkedett a TB, úgyhogy emiatt is kezdtem aggódni, mert sajnos nem olyan a szakom, hogy tudjak dolgozni mellette.

Illetve Neptun szerint úgy látom jogviszonyom csak júliusig van, azt tudom hogy matricát nézik diákmunkához/bérlethez, csak hogy akkor júliustól számítva 45 nappal kellene kezdene fizetnem, ugye? Egészen amíg nem lesz ismét suli.

Illetve nem tudtam, hogy ilyenkor ha esetleg munkanélküli leszek, akkor diákmunkát vállalhatok mellette? Nem tudom hogy ez merre helyezkedik el, mert ugye a nyugdíjhoz sem minősül munkának, akkor itt nem tudom.

Viszont akkor rendezve lehetne e a TB-m és tudnék egy kis pénzt is keresni.

jan. 27. 14:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A második válaszoló által küldött linket ha megnézed, ott le van írva, hogy a diákod lejárta után 45 napig érvényes a TB-d.

Ha nyáron végzel, akkor szeptemberig nyugodtan vállalj diákmunkát és van TB-d is, mert diákod október 31-ig érvényes, a TBD-d meg december 16-ig. De mivel közben elkezded a mestert, semmi probléma nem lesz.

Október 31-ig vállalhatsz diákmunkát, nem kell munkanélkülire menned. Viszont a diákmunka nem jár TB jogviszonnyal, egyrészt mert amúgy is van TB-je annak aki diákmunkát vállalhat, másrészt mert nem fizetsz utána TB járulékot.

jan. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb. decembertől kellene fizetned a tb-t, addigra pedig már lesz jogviszonyod.
jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!