Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valós ez a félelmem ezzel a...

Valós ez a félelmem ezzel a szakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

26 vagyok, főállásban dolgozom. Az utóbbi időben úgy érzem, hogy szeretnék pályát váltani. Levelezőn szeretnék elvégezni egy műszaki szakot. Gépészmérnök vagy járműmérnök (esetleg mérnökinfó) a cél.

Alaphelyzetben a járműmérnök jobban érdekelne, de van egy olyan félelmem, hogy a gépészhez képest kevésbé piacképes. Valami olyasmi van a fejemben, hogy a gépész választhat járműgépész specializációt, ergo elhelyezkedhet, mint gépész, illetve foglalkozhat járművekkel is, de egy járműmérnök nem feltétlen alkalmaznának egy nem kifejezetten őket kereső pozícióban.

Valós a félelmem?



febr. 6. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valós a félelmed.
febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valós. Ráadásul a gépészmérnökök iránti kereslet is folyamatosan csökken. Míg 15 évvel ezelőtt minden második mérnöki állást úgy hirdettek meg, hogy bármilyen mérnök vagy gépészmérnöki végzettség kell hozzá, most már ez jóval kevésbé van így, és inkább azokat a mérnököket preferálják, akik a programozás terén is jóval otthonosabban mozognak (ezért az egyik legjobb választás a villamosmérnök).
febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök lenne a legjobb, csak míg a fent említett két szak indul Nyíregyházán, addig a villamosmérnök csak Miskolcon. Nekem pedig Nyíregyháza is egy óra autóval, Miskolc pedig legjobb esetben is majdnem 2 óra. Nemtudom, hogy ez hetente megoldható lenne-e.
febr. 6. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok esetben egy járműves is elláthatná egy gépèsz munkáját. Azonban sztem sok HRes ilyen esetben be sem hivna őket interjúra.. Gepesz több helyre jo.
febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De amúgy gépész bscn elmenni jarmuves szakirányra vagy utána ilyen mscre jobb lehet ilyen szempontból
febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazabol a jarmuvet elvetettem, marad a gepesz, mernokinfo, villamos. Itt mar csak a tavolsagokon filozom.
febr. 6. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!