Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tisztában vagyok vele,hogy...

Tisztában vagyok vele,hogy fontos az érettségi,de mi van,ha nem lesz meg?Szerintem anélkül is meglehet élni és felépíteni egy becsületes életet!

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam,hogy ha nincs érettségid egy senki vagy!De az érettségivel nem adnak se intelligenciát,se doktori címet!Főleg,hogy nem szeretnék továbbtanulni!Ti hogy látjátok ezt?

febr. 11. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van anélkül terved és azt meg tudod valósítani?

De ha később jönnének az életedbe nagyobb vágyak, akkor már sokkal nehezebb lenne!

febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kürtőskalácska ***** válasza:
100%
Mit szeretnél csinálni?
febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"De az érettségivel nem adnak se intelligenciát,se doktori címet!"


De a doktori címhez kell az érettségi...


Úgy látjuk, hogy rengeteg munkahelyre és tanfolyamhoz FELTÉTEL az érettségi megléte. 8 általánossal kb. takarítónak vesznek fel. Persze ez is egy fontos munka, és el kell valakinek végeznie, de ebben, vagy ehhez hasonló szintű munakörben szeretnéd leélni az életedet?

febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátom például biztonsági őr és ahhoz nem kell érettségi. De éppen csak eléldegél vele és most már felnőttként amellett nem tud belevágni semmibe.
febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kürtőskalácska ***** válasza:
86%

Képzeld el hogy épp csajozol (vagy pasizol ki tudja) és kérdezi.

-Hova jártál?

-Általánosba.


Persze te tudod,ha van olyan ötleted csináljad nyugodtan és ha szeretnéd meg is oszthatók is.

febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kürtőskalácska ***** válasza:
73%
*oszthatod.
febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát például majd nem tudsz bizonyos munkaköröket betölteni.


Oké, ha ügyes vagy, ellehetsz nélküle, mert van autónepper ismerősöm, aki érettségi nélkül keres havi milliókat, de valljuk be, azért nem ez az általános.

febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze!Munkaválasztás terén próbáltam olyan munkaköröket találni,ami hiánypótló ,de mégis hétköznapi!Most lehet kinevettek,de például a csomagkihordó futár,vagy a buszsofőr munkák szerintem ilyenek!Persze egy táncoktatói képzést is elvégeznék amolyan kikapcsolódás gyanánt!
febr. 11. 12:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne sikerülne az érettségi? Ha tudsz írni-olvasni, akkor átmész. Ha nem akarsz továbbtanulni, akkor nem kell, hogy 5-ös legyen.
febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz meg az érettségid, de szeretnéd, akkor nekimész még egyszer.


Ha nem lesz meg az érettségid, de nem is szeretnéd, akkor elvégzel valamilyen szakmát, amihez csak 8 általános kell, és társadalmunk megbecsült tagja leszel (és ráadásul még jobban is fogsz keresni, mint sok diplomás).


Nincs para.

febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!