Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit csináltok?

Ilyen esetben mit csináltok?

Figyelt kérdés
Jó pár év kihagyás után kezdem az egyetemet. Matekból előre fel akarok készülni a teljes középiskolás anyagból, de azt vettem észre, hogy a figyelmem nagyon gyorsan, kb. egy 15-20 perc után elkalandozik. Valakinek bármi bevált praktika?

febr. 13. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lépésről-lépésre építsd, és mindenképp tedd el a telefonod, hogy ne ess kísértésbe.
febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a pomodoro módszert.
febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tambi3 ***** válasza:

Én ötévet dolgoztam az egyetem előtt. Akkoriban volt egy, a szerzőjéről "Laricsev"-nek nevezett, kétkötetes példatár több, mint 4000 feladattal, melyből minden másodikat megoldottam.

Írásbeliznem az ELTE-n kellett, amit az ügyelőtanár nagy ámulatára háromóra helyett egy óránál kevesebb idő alatt 5 pontosra írtam (nem 100-ból...)

A matek-fizikával elérhető 20 pontból azért kaptam csupán 19,5-ed, mert a szóbelin bebizonyítottam a felvételiztető tanárnak, hogy nem jól tud függvényt elemezni... (már akkor sem voltam normális).


Ebből az a tanulság, hogy a középfokú matematika pusztán gyakorlással elsajátítható. Sajnos kalandozással nem...


A legnagyobb bűn amit magaddal szemben elkövethetsz az, ha nem leszel azzá, aki lehettél volna!


Jó utat, érd el a csillagokat!

febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!