Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi jelentkezésnél az...

Egyetemi jelentkezésnél az iskola OM kódjához mit kellene írnom?

Figyelt kérdés
Szóval egyetemre jelentkezek, és a Felvin meg kell adni a középiskola OM kódját. De viszont az útmutatóban van egy ilyen részlet: "A középiskola OM kódját tartalmazza az érettségi bizonyítvány kérjük, hogy az ebben található található OM kódot adja meg". Na most itt az a probléma, hogy a suli OM kódja megváltozott azóta, mióta megkaptam a bizonyítványt. De hogy tovább szépítsen a dolgon, van egy ilyen részlet is: "Továbbá nem kell megadni OM kódot, ha Ön 2020-ban vagy azt követően technikumban vagy szakképzési centrumban folytat(ott) tanulmányokat!". Én maradtam 2020 után ötödéven szakmát tanulni. Tehát akkor adjam meg a régi kódot, adjam meg az új kódot, vagy hagyjam üresen?

febr. 13. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Miért jelentkezel egyetemre ha ez sem megy... folytattál tanulmányokat 2020 után? Igen... akkor nem kell kód.
febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt add meg, ami a bizonyítványban szerepel, egyértelműen le van írva.
febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig két válaszoló hülyézett le, de ők sem értenek egyet, szóval megnyugtat hogy nem csak engem zavar össze
febr. 13. 17:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha lehülyézésnek veszed, hogy felhívják a figyelmedet arra, ami oda van írva, akkor nem tudunk veled mit csinálni. Egyetértek amúgy az elsővel, hogy nem kell megadni, de ha már megadod, akkor a régit add (ahogy a 2. válaszomban is írtam).
febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-esnek

Legfőképpen az első válaszoló "Miért jelentkezel egyetemre" kommentjére gondoltam lehülyézés alatt, amit nem tartok jogosnak, mivel többféle válasz is érkezett a kérdésre.

Egyébként az első válaszára gondoltam én is, kód nélkül adtam le. A kérdést csak azért tettem fel, mert gondoltam kikérem a tapasztaltabbak véleményét, hátha rosszul gondolom. A válaszokat ezúton is köszönöm.

febr. 13. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Hosszú volt az éjszaka, és még nem ittam meg a "reggeli" kávém.

Biztosra akartál menni, semmi gond nincs ezzel. Bocs, ha megbántott.

febr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!