Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak gyerek mellett...

Hogy tanuljak gyerek mellett ha örökké fáradt vagyok?

Figyelt kérdés
Egy éves lesz lassan a kislányom. Tanulnom kellene (fél éves kora után már neki akartam állni) de egyszerűen nincs agyam a fáradságtól. Nagyon rossz alvó,még mindig sokszor kelünk éjszakánként. Napközben ha lenne is időm,agyam nincs. Na meg igazából időm sincsen,mivel nem egy egyszerű OKJt kell tanulnom,hanem egyetemi szintű természettudományos anyagot,ezt meg nem lehet úgy,hogy tíz percre odaulok mellé,és közben esetleg egy kakis segget is kitörlök. Nem ez az első diplomám,nem új a tanulás sem. Hetek,hónapok óta csak egy helyben topogok. Fogadják el,hogy majd X idő múlva esetleg folytatom,vagy van valami életmentő tipp? Nem nagyon tudok már halasztani sem.

febr. 14. 20:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire volt jó ötlet ebbe a kategóriába írni,bízom benne,van aki volt hasonló cipőben,nem csak olyanoktól jön válasz,akinek nincs gyereke. :)
febr. 14. 20:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez az ideális időszak komolyabb tanulmányokra. Erre szerintem csak akkor van mód, ha valaki rendszeresen mentesíteni tud legalább 1-2 órára.
febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Hány éves vagy ha szabad tudni?

Fiatalon még megy a dolog.

febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vacsora után férjem fürdetett, altatott. Így tudtam esténként kb két órákat tanulni.

Még a pózra is emlékszem, az ágyunkra pakoltam az anyagot, elé térdeltem, és úgy, mert hátfájós voltam. Meg ha már nem bírtam tovább, csak felmásztam az ágyra, és zutty, már aludtam is. 🤪

febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek. Igaz, én még most gondolkodom, hogy másoddiplomába kezdek... Pont ezek miatt félek belevágni. És én se büfészakra akarok felvételizni. Abból már van egy 😃 (...) Mire kezdenék lassan ő is egy éves lenne...


De a lényeg. Ha már egy évet lehúztál esetleg szóba kerülhetne a passziváltatás. Hátha akkor már a picur is jobban alkalmazkodik...

febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Nagyszülők bármelyik oldalon egy pár órára vagy heti 1-2 napra nem tudnak kicsit tehermentesiteni ?
febr. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aludj napközben is, amikor a kicsi alszik.

Készítsd ki az aznapi tanulnivalót, hátha lesz rá időd és erőd este.

Halasztani/passziváltatni nem lehet?

Kérj segítséget, hogy legyen nyugodt időd aludni vagy tanulni.

febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom apuka hogyan áll ehhez a dologhoz, de esetleg ha haza ér besegíthetne. Több tanácsot nem tudok adni...Estimesének olvasd fel neki a növényszervezettan 2...(A tananyagot)...Vagy a nagyszülők, ha kedvesek egy kicsit rendszeresíteni őket...akár heti 1 alkalommal (Ha nem laknak túl messze). Vagy segítségnek felfogadni egy dajkát. Vagy valakit
febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8 - "Estimesének olvasd fel neki a növényszervezettan 2...(A tananyagot)..." Zseniális!! A gyereknek minden érdekes, és közben vele vagy, kedves vagy, érzi, hogy te is jól érzed magad, szuper!!
febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!