Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol érettségi! Mit csináljak...

Angol érettségi! Mit csináljak, hogy sikerüljön? Egyszerűen nem megy!

Figyelt kérdés
Tanulok, a tanulmányi átlagom 4 feletti, mindenből 4-esre simán hozni fogom. Magán tanár sem tudott mit kezdeni velem. Bármilyen tipp jól jön, csak legyen meg a kettes!!

márc. 25. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik része, vagy miért nem megy? Ha gyakorolsz, már csak annyit, hogy töltögeted az elődő évek feladatsorait, egy kettest összeszedni általában elég egyszerű.
márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
egyik része sem megy :-( pedig nem vagyok sem lusta sem pedig buta. Egyszerűen nem tudom kikövetkeztetni, hogy milyen szó megy oda, vagy milyen formája. Szinte végig csináltam az összes feladatlapot, de ha 8 pont összejön, sokat mondok. Teljesen elvagyok keseredve
márc. 25. 19:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban szerinted mire vagy képes? egy angol videót ha nézel, akkor megérted?
márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
egyedül a kiejtéssel nincs problémám. Szöveget hallásból több-kevesebb sikerrel megértek.
márc. 25. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ennyire rossz helyzetben vagy, hogy magántanár sem segített, akkor szerintem halgass sok angol szöveget random témákról és reménykedj. Én annó a TED videókat hallgattam, össze vissza minden létező témában vannak 10-15 perces beszédeik.


Minél többet használod a nyelvet, annál jobban berögzülnek szerkezetek és annál jobban fogod "érezni", hogy hova mi kell. Ha nagyon nem érted, mit mond, lelassítod a videót, esetleg megállítgatod, és rákeresel szavakra.

márc. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy alternatíva, hogy keresel valami könyvet angolul, esetleg elkezdesz aktívkodni angolnyelvű fórumokon olyan témákban, amiket szeretsz (pl Reddit)


Csak használd a nyelvet, amennyire tudod.

márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!
márc. 25. 19:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Olvass sokat nekem az segített, én is rühelltem ezeket a "találd ki" feladatokat.
márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az "összes feladatlap" az lókaki. Sokat kell olvasni. Mondjuk ez nem egy olyan sokkoló megállapítás, mint a rák univerzális gyógyszerének képlete. 4 feletti tanulmányi átlaggal akár ki is lehetett volna találni. Ha könyvet olvasol, akkor mielőtt átugrasz a következő oldalra, próbáld meg kitalálni, milyen szó jön. Először nem kell konkrétan, elég a műfaj. :) Miután ezek a likacsos feladatok megoldhatók többféleképpen:

- kilogikázod, a magyar nyelvtant és a témakört tekintve is

- egyszerűen tudod, mi kell oda

Hát utóbbihoz kell a sok olvasás. Tudom, manapság a közepes vagy jobb tempóban értően olvasni tudás az már kevesek kiváltsága, de erőlködni kell. Úgy kell olvasni, hogy a szokásos szókapcsolatokra felfigyelsz és megjegyzed, az is segít. Mint ahogy egyszer régen a rádiókabaréban Brachfeld Szigfriddel beszélgetett valaki, és végigmentek ezeken, a nyomozás? bravúros; a bűnöző? elvetemült, stb. A feladat összeállító előszeretettel kapja ki ezek egyik felét, aztán a phrasal-prepositional verbek egyik felét, satöbbi.

Amit még lehet tenni, hogy körbenézel, melyik haverod tud annyit programozásból, hogy ezt a fajta feladatlapot automatizálni képes, mondjuk bármilyen szövegből minden huszadik szót kitörli. Nem lesz olyan jó, mint amit ember csinál, mert az ember az az "érdekesebb" szavakat törli ki, de majdnem olyan jó lesz. Ha nincsenek normális emberi kapcsolataid, akkor fogsz egy keményebb papírlapot, mikor lapozol a könyvben, rögtön letakarod valahol a közepétől, és mikor eljutsz oda az olvasásban, az első letakart szót próbálod meg kitalálni.


Értem én, hogy magas ívben teszel az angolra, nem is kell sem a hajléktalansághoz, sem a szülő által neked vásárolt gyár hasznának fölözéséhez, csak erőfeszítés nélkül meg nincs eredmény.

Illetve, ha 2 hónap múlva lesz az érettségi, akkor ez a fajta feladat, mondhatni, el van már kefélve.

márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Angol érettségi! Mit csináljak, hogy sikerüljön? Egyszerűen nem megy!

Tanulok, a tanulmányi átlagom 4 feletti, mindenből 4-esre simán hozni fogom. Magán tanár sem tudott mit kezdeni velem. Bármilyen tipp jól jön, csak legyen meg a kettes!!"

Miért nem hiszed el a tanárodnak, hogy négyesre tudod, ha négyest adott?

Mire kellett a magántanár? Hiszen eleve négyes vagy, nem? Vagy attól vagy négyes, hogy magántanárod is van? Akkor meg miért mondod, hogy nem tudott mit kezdeni veled ő se?

Hogyhogy legyen meg a kettes? Jó esetben a négyes is meglesz, sőt, akár ötös is, ha négyes vagy év végén.

Ha mindenhova írsz valamit, nem fogsz megbukni. Annál sokkal jobban tudsz, hiszen négyes vagy.

márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!