Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 2024-es érettségin akkor is...

A 2024-es érettségin akkor is megkapom a nyelvvizsgára adott intézményi pontot, ha ugyan abból a nyelvböl tettem emelt szintü vizsgát?

Figyelt kérdés
Egyszer már érettségiztem évekkel ezelött, akkor még nem fogadták el egyszerre a kettöt, így csak az emeltem miatt kaptam meg az intézményi pontokat. Idén érettségit teszek egy új tárgyból, hogy folytassam egyetemi tanulmányaimat, viszont a másik választott tárgyam ugyan úgy az angol emelt maradna. Idéntöl minden egyetem maga dönti el, hogy mire adnak többletpontot, viszont a PDF-ben, amiben az adott egyetem ezekröl nyilatkozik, nem írják, hogy továbbra is él-e a fentebb említett szabály. 40 pontot számítana, ha megkapnám mind a kettöre az intézményi pontokat.

ápr. 4. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, most sem adnak egy nyelvre kétszer pontot
ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a kettő üti egymást.

Ketszer nem kaphatsz pontot ugyanazon a jogcímen

ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!