Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már jelentkeztem emelt...

Ha már jelentkeztem emelt érettségire de végül mégse akarok elmenni rá akkor elég az ha nem jelenek meg?

Figyelt kérdés

Kell-e orvosi igazolás ha nem megyek arra az érettségire vagy elegendő ha nem jelenek meg és nem lesz belőle gond? Ha esetleg valaki tudja, ebből a tantárgyból jövő májusba attól meg tudok ujra érettségizni ha meggondolom magam? És van olyan eset ahol nem fizetős ha újracsinálod az érettségit?


Nagyon szepen koszonom a válaszokat :)



#újraírás #Nem jelenni meg
ápr. 16. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen tantárgy. Orvosi igazolással nem vagy felmenthető.
ápr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biológia emeltről lenne szó
ápr. 16. 09:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Még nem késő belehúzni! Van két heted átnézni az anyagot, gondolom ha ezt választottad emeltnek akkor van némi fogalmad róla, jártál + felkészítőre. Az érettségi egy aprócska pont az életedben, hidd el sokkal sokkal komolyabb vizsgák fognak rád várni az egyetemen. Mindenki fél tőle nyilván, de megfutamodni sosem jó megoldás.
ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az érettségi terveimet betegség miatt kellett módosítanom es szinte semmit nem tudtam eddig tanulni szóval ebben a két hétben mar inkább a fontosabb tantárgyakat koncentrálnak es meg az se biztos hogy tudok-e majd menni az érettségire. Ezért érdekelne hogy lehet-e abból gondom hogy nem megyek el.
ápr. 16. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne a célod? Akkor a jövő évi egyetem se játszik már?
ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jövő májusra reméljük elmúlik a probléma és akkor raknám le az emelt bioszt es azokat a közepeket amik nem sikerültek olyan jól es aztán ELTE pszichológiát célzom meg. Csak nem tudom hogy a most jelentkezett érettségivel mit tegyek es mi lesz a következménye ha nem megyek el
ápr. 16. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Én annó pont az emel érettségimmel jártam hasonlóan, az írásbelire még el tudtam menni (de mivel beteg voltam így borzalmasan sikerült), a szóbelire már esélytelen volt. Nekem ez az emelt a 6. Tantárgyam volt, így megkaptam az érettségit + 1 papírt, hogy az érvénytelen a kihagyott szóbeli miatt, mehetek pótvizsgára (így az 1. Pótvizsgáért nem kell fizetned)


Ha ez az 5. Tárgyad lenne, akkor nem kapsz érettségit, kapsz szintén papírt arról, hogy mehetsz pótló vizsgát/vizsgákat írni

ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!