Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hosszantartó betegség miatt...

Hosszantartó betegség miatt nem tudok leérettségizni, hogyan tudom pótolni és hogy tudom igazolni hogy betegség miatt nem jelentem meg?

Figyelt kérdés

Sajnos januártól egy betegseg miatt nem tudtam folytatni at érettségire való készülés, sem a suliba járást. Szerencsére a 12.-es bizonyítványom meg lesz viszont nem latom nagy értelmet elmenni az erettsegikre (vagy nem fogok tudni). A jelentkezések már természetesen le vannak adva a tantárgyakból szóval nem tudom hogy ha simán nem jelének meg az érettségi napján akkor az elfogadható-e. Hallottam hogy az első javító érettségi amit írsz az ingyenes, de nem tudom hogy ezek annak számítanának-e. Ha nem akkor minek és mikor van a következő lehetőségem megírni oket? Ha barmi más információt tudtok hasonló helyzetről azt nagyon megköszönném.

Köszönöm a segítséget :)



ápr. 19. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a javító érettségi azt jelenti, ha megbuksz egy adott tárgyból, akkor a következő "próbálkozás" ingyenes.

Én a helyedben nem írnám meg őket ha ennyire vészes a helyzet, ugyanis ha tovább akarnál tanulni később és az idén rossz lesz az érettségi átlagod, akkor jövőre már csak duplázással van esélyed bekerülni. Osztályfőnöknél kérdezz utána hogy ilyenkor mi a menet. Betegség esetén biztosan lehet igazolni ezt valahogy.

ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Orvosilag igazolt hiányzás esetén természetesen olyan, mintha eleve nem is jelentkeztél volna a tavaszi érettségire (ugyanis érettségizni a középiskola befejezésekor nem kötelező). Ősszel leérettségizhetsz, természetesen ingyen, és tiszta lappal indulva. Azt ajánlom, hogy a tavaszi érettségit ne is próbáld meg betegen, ugyanis betegen az ember esze nem forog rendesen, és pontozni viszont ugyanúgy pontoznak majd, mintha egészséges lettél volna. Semmi értelme begyűjteni egy kudarcélményt és esetleg átmenni néhány tárgyból kettessel. Annyit nem ér meg az egész. Az őszi érettségi egyetlen hátránya, hogy nem feltétlenül a saját iskolában érettségizhetsz, de ha nem pánikolsz be attól, hogy minden vizsgáztató tanár idegen, akkor hátrányod ebből nem adódik. Mindenképpen ez a kisebb rossz.
ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NTBS ***** válasza:
0%
Azért a pontos betegséged jó kérdés.
ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudok olyan diákról, aki két- két tárgyanként érettségizett le. Azt,hogy hogy intézte, nem tudom, de ő is betegség miatt dobta szét három évre.
ápr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!