Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Adhat-e a tanár rossz jegyet...

Drphiliprusso kérdése:

Adhat-e a tanár rossz jegyet hiányzás miatt? Osztályozhat-e a tanár jelenlét alapján?

Figyelt kérdés

Orvosi igazolásom van az iskolai hiányzásról betegség miatt,

ám a tanár az alapján osztályoz ki hányszor jelenik meg az órán. Úszásról van szó. Nem találtam erre vonatkozó jogszabályt, de tudom, hogy van egy alap tanári szabadság ami alapján osztályozhatnak. Számomra kifejezetten igazságtalan.

18/L



ápr. 29. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Legyünk tárgyilagosak: összesen hány óráról hiányoztál ilyen vagy olyan ok miatt? (hiányzás = az úszás órán aktívan nem úszol és csinálod a kijelölt feladatokat)

Ez hiányzott a leírásodból, pedig nagyon nem mindegy!

ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A naplóból kiderül, hogy úgy kaptál jegyet, hogy nem is voltál jelen, szóval elevel problémás, nem tudom, ezt a rendszer hogyan engedheti egyáltalán.


Egyébként nem. Az viszont előfordulhat, hogy úgy ítéli, nem tud év végén értékelni, mert a kötelező úszások során nem mutattál értékelhető teljesítményt. Ez esetben jogosan tenné.

ápr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Évvégi jegyről beszélsz vagy évköziről? Amúgy úszás mint tantárgy nincs, csak testnevelés. És nem tudom, mért izgat annyira ez a jegy.
ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1/3-nak válasz

Sajnos pontos számot nem tudok mondani. Egyáltalán nem nagy mennyiség, nem rendszeres a hiányzás.

ápr. 29. 20:14
 5/13 A kérdező kommentje:

3/4-nek válasz

Év közbeni jegy. Az ösztöndíjam is múlik rajta. Testnevelés jegybe számít bele természetesen

ápr. 29. 20:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak nem egy testnevelés jegyen múlik az ösztöndíj! Nyilván más jegyet is kaptok, nemcsak az úszást, a többi tárgyról nem beszélve.
ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2/5-nek válasz

Igen, jogosan tehetné, ha arról lenne szó. Szoktam úszni, ha úszok meg szokott dicsérni. Nincs ilyesmiről szó.


A probléma az, hogy úszáson belül semmilyen gyakorlatra jegyet nem kapunk,

‼️ Teljesítményre nem kapunk jegyet

ápr. 29. 20:20
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Ezesetben nem, jelenlét alapján nem osztályozhat :D


"Csak nem egy testnevelés jegyen múlik az ösztöndíj!"


Nálunk néhány tanár pofára osztályoz, ebből van aki kedvel engem és van, akinek nem tetszik, hogy unalmamban a lap szélére rajzolgatok szívecskéket (és emellett hibátlan dogákat írok) ezért kihív felelni és mondvacsinált okokból rossz jegyet ad (németről van szó, ha egy dologhoz nagyon értek az a beszéd, felelésnél meg ugye ez lenne a lényeg :D). Az egyik csajszit nem kedveli, a lány német anyanyelvű anyja megírta neki a beadandót és hármast kapott. Egy másik lány nagyon szépen lefelelt és azért kapott négyest mert előtte is voltak négyesei meg egy-két hármas. Ilyen tanárok mellett igenis számít a tesi jegy :DD

ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6/8-nak válasz

Nem, nem azon múlik. Ettől függetlenül az átlagomat tartanom kell.

ápr. 30. 18:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt hogy kell elképzelni? 5 úszásórán voltál - 5-ös, 4 úszásórán - 4-es és így tovább?
ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!