Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valakinél Diszkalkuliát...

Ha valakinél Diszkalkuliát állapítanak meg, az mentesít a matematika érettségi alól?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy hol lehet ilyen igazoló okmányt beszerezni.
2010. okt. 28. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Volt már ilyen kérdés több is, a kerületi nevelési tanácsadóba kell menni, ott teszteket kitölteni, vizsgálaton átesni és igen, ha van már papírod róla (logopédus fogja kiállítani), akkor mentesülsz a matek érettségi alól.
2010. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
2009-2010 es tanévben rokonomat nem mentették fel magyar nyelv és irodalomból, pedig első osztályos kora óta dislexiát, disgráphiát igazoltak nála, logopédus foglalkozott vele, érettségi alól mégsem mentették fel
2010. okt. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kerületi nevelési tanácsadóba? Én már 24-éves vagyok, esti tagozaton tanulok,két év múlva érettségizem. Sajnos a matematikával mindig problémám volt, már általános iskolában is. Felnőtt fejjel is nevelési tanácsadóba kell menni?
2010. okt. 28. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor már nem a nevelési tanácsadóba kell menni, van erre is hely, de meg nem tudom mondani, hogy mi, illetve megpróbálok utánanézni. De először keress egy ehhez értő logopédust maszekba, hogy megállapítsa, hogy tényleg fennáll-e, mielőtt a hivatalos bizottsághoz mennél. Az, hogy nem megy a matek, még nem jelent diszkalkuliát. Milyen nehézségeid vannak az iskolai matekórákon kívül?
2010. okt. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hirtelen ezt találtam, nem biztos, hogy ők az illetékesek felnőttnél, de biztos meg tudják mondani, hova fordulj:

[link]

2010. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!