Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért az iskolai végzettség...

Miért az iskolai végzettség alapján döntik el, hogy ki mennyire művelt?

Figyelt kérdés

Vannak, akiket épphogy csak átrugdosnak az érettségin, de 2 év múlva már mindent elfelejtenek. Mások meg ugyan nem érettségiznek le, viszont rengeteget olvasnak, ezáltal minőségi tudásta tesznek szert.

Mikor visszamentem a középiskolába estire, akkor a tanév végén azt mondta a tanár, hogy "rég volt már az iskolának ilyen jó tanulója, mint én voltam".

A tudásomat, amit ott megcsillogtattam saját magam szereztem, korábban, nem volt szükségem tanárra.


Jelenleg japánul is tanulok, JLPT nyelvvizsgára készülök, a vonásokat saját magam gyakorlom be, nincs szükségem tanárra.


Természetesen a közéliskolát ismét otthagytam, így 10 osztályom van.

Zavar viszont, hogy ez alapján ítélnek meg.


máj. 6. 08:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagytad ott a középiskolát “természetesen”? 🤔
máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Mert én mindig ilyen u
máj. 6. 08:30
 3/28 A kérdező kommentje:

Bocsi, elküldtem hamarabb.


Mert én mindig ilyen utcagyerek volta. 😅

Másrészt, nem bírtam, ami ott folyik. Balhék voltak (nem én kezdeményeztem, hanem kötekedtek), így otthagytam az egészet a francba.


Tanulni szeretek, de az iskolát utálom.

máj. 6. 08:33
 4/28 A kérdező kommentje:
10. után viszont azért is hagytam ott az estit, mert dolgoznom kellett.
máj. 6. 08:35
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez alapján dönthető el egy-egy ember esetében, de a nagy tömeget nézve van összefüggés.

Szerintem az ma már ciki, ha valakinek se szakmája, se semmi, csak a 8 általános. Oké, hogy szeretsz tanulgatni önállóan, de ha ilyen jól megy, akkor vedd a fáradtságot és fejezz be egy normális iskolát.

máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem sok értelme van, hogy befejezzem.


A családom egy része Svájcban él. Miel képes vagyok elsajátítani a német nyelvet, és jól tudok kapcsolatokat építeni, ezért szükségtelen iskolát végeznem.

Olyan ez, mint amikor valaki beházasodik egy jó családba.


Az iskolában csak arra nevelnének, hogy jó alkalmazott legyek, hogy azt mondjam vissza, amit számon kérnek, a kritikus gondolkodást totálisan mellőzve.

máj. 6. 09:00
 7/28 anonim ***** válasza:

Én nem az alapján döntöm el.


Még soha senkitől nem kérdeztem meg egy szimpla beszélgetés során, hogy mi a végzettsége, meg semmi közöm hozzá.

máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Okés, rendes vagy.
máj. 6. 09:50
 9/28 anonim ***** válasza:
60%
6: Nem, nem erre tanítanak az iskolában. Egy csomó ember nem alkalmazott, aki elvégezte az iskolát.
máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Érdekes, én sehol sem látom azt a csomó embert.


"„Senkinek sem ajánlom a felsőfokú intézményeket. A mester- vagy bachelor fokozat nem szükséges, ez egy rossz ötlet. Az egyetemeken az órákat teljesen rosszul tartják. Nem tanítják meg az embereket a legfontosabbra: a gondolkodásra. És sajnos minél rangosabb egy előadó, vagy tantárgy, annál inkább rosszabb a helyzet." (Elon Musk)


[link]

máj. 6. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!