Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy egyetem alatt...

Lehetséges hogy egyetem alatt változtassak nappali-levelező jelenlétemen?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva félek a kollégiumtól és ha nagyon rossz gondoltam átrakom magam levelezőre. Elsőre nem hiszem hogy van ilyen de gondoltam rákérdezek.

máj. 12. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jelenlét kérdése, tulajdonképpen egy másik szakról van szó (már csak azért is, mert a legtöbb helyen nem is 100%-ig ugyanaz a tanterv).

Ilyenkor ugyanaz a procedúra, mintha konkrétan szakot váltanál. TO-nak jelzed, ők mondják a többit. Ha van rá lehetőség (pl. szabad hely levelezőn), akkor átvesznek, de ennek is lehetnek feltételei (pl. 2 lezárt félév, stb). Ja, és persze ezt nem teheted meg félév közben.

A korábban teljesített tárgyakat rendszerint elfogadják, de mint mondtam, lehet, hogy nem ugyanaz a tanterv, így elképzelhető, hogy ezzel csúszni is fogsz.

máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm szépen.
máj. 12. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk van rá mód. Konkrétan nem tudom hogy oldják meg, de hallottam már róla, hogy valaki átment levelezőre.

A TO-n kell érdeklődni.

máj. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kolitól ne félj. Általában tetszeni szokott az egyetemistáknak. Ha nem vagy bulizós, iszákos alkat, akkor nem muszáj vedelni velük.
máj. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azzal semmi problémám nincs. Inkább az hogy egyáltalán nem mindegy kit kapok szobatársnak, ha valami beképzelt majmot akkor azzal kell éljek egy kis szobában. Ráadásul ha nem is egyet. Ha normálisak a szobatársak akkor ki tudok békülni a helyzettel de ez nálam olyan mint blackjack-ben lapot kérni 19-re.
máj. 13. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetemenként eltér, TVSZ szabàlyozza. Nàlunk kàrolin 1 lehetőséged van rà, és +1 csak kiemelten indokolt, méltànyolható esetben. Szóval igen, de csiki-csukizni nem lehet.
máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!