Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti_ hogy készültök a zh-kra?...

Ti_ hogy készültök a zh-kra? (egyetemisták, fősulisok)

Figyelt kérdés

Kell egy kis motiváció, ötlet stb :) Szóval írjátok le mennyit tanultok, milyen módszerrel, hol tudtok legjobban tanulni, mennyi ideig tanulsz egy lendületből stb stb.

Szóval mindent írjatok le :)


2010. nov. 6. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
pfffft, megtanulom oszt' kész:P miért, gimiben hogy tanultál?
2010. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekem általában az a módszer szokott menni, hogy mivel rohadt sok a tananyag, ezért az utolsó pillanatig kivárok, és csak akkor kezdek tanulni, akkor viszont mint a marha, szóval nem szoktam olyat csinálni, ha nem muszáj, hogy kicsit tanulok, és az majd jó lesz 1 hónap múlva. Más kérdés, hogy amikor valamit tényleg alaposan kell tudni, akkor nem biztos, hogy beválik.
2010. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem (főleg ha nagy anyagrészről, netán 1 könyvről van szó) kell legalább egy hét h megtanuljam. Nálam így megy: Először elolvasom, aláhúzom a lényeget, ha van megnézem a jegyzeteimet is. Ha nincs, akkor kijegyzetelem(ezzel is rögződik valamennyire a tananyag) és utána tanulom meg:) lényeg, h mindenképpen hagyj rá elegendő időt, főleg ha tényleg emlékezni is akarsz a dologra hosszabb idő után is!

Én napi 2-3 órát szánok rá...

de persze be kell iktatni szüneteket is, pl egy rövid sétát, vagy kis tornát:P

hogy hol? Az íróasztalomnál, vagy az ágyban hason fekve:)))

remélem tudtam segíteni!

2010. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Általában előtte este állok neki, energiaitallal felszerelkezve, egész éjjel nyomatom, alszok 1-2 órát és bemegyek megírni. Utána hazamegyek és átalszom a napot. Nem így kéne, de képtelen vagyok nappal, időben nekiállni, vizsgákra is mindig éjjel szerettem készülni.
2010. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 6. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:

elsős matek szakos vagyok. a geometriára már ötödik napja tanulok jóformán reggeltől estig, az összes többi tantárgyból viszont 20 percnél nem kellett több.

módszer: szerzek jó forrást, akár könyvtár, akár internet és nyomatom a feladatokat, amíg ránézésre nem látom belőle a trükköt. ennyi.

2010. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
puskázom :P
2010. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mérnöknek tanulok. Többnyire olyan óráink vannak, amit nem kell tanulni, csak megérteni. Ha megértetted, onnantól kezdve minden rendben lesz, csak feladatokat kell gyakorolni... Általában zh-k előtt, csoporttársakkal összeülünk, és együtt próbáljuk megérteni az órán elhangzottakat. Ha valakinek kérdése van, valaki valamit egyáltalán nem ért, segítjük a másikat, elmagyarázzuk egymásnak. Nekem ez jött be eddig leginkább.

Azokra az órákra, amikre valóban tanulni kell, elég kétszer-háromszor elolvasnom az anyagot, a kulcsa mindennek az, hogy megjelenek, és figyelek órán előtte, így viszonylag jól megy minden!

2010. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!