Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A barátom folytatni szeretné...

A barátom folytatni szeretné az egyetemet, de mivel sokat halasztott, újra kell felvételiznie. A felvételi lapon van egy rész, ami a hátrányos helyzetre vonatkozik. Ki állapítja meg a hátrányos helyzetet?

Figyelt kérdés
Tanultam, hogy milyen kritériumok esetén lesz valaki hátrányos helyzetű vagy 3 H-s, de azt nem tudom, hogy hol kell kérvényezni ennek a vizsgálatát? Csak bemegy az önkormányzathoz?
2009. jan. 13. 14:35
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Közjegyző határozza meg.a felvételi eljárásnál a közj.-i határozatot kell elküldeni,a következő papirokkalegyütt: (így nehéz,hogy nem írod le,hogy mi alapján hátrányos helyzetű.)Ha bármilyen betegsége van,pl:hallássérült,a közjegyzőhöz kellene vinni egy orvosi papírt,ha a szülei csak a nyolc általánost végezték el,akkor egy nyilatkozatot kell nekik erről aláírniuk,ezt a polgármesteri hivatalban tehet(ik) meg és ebben az esetben is a közj.-hez kell vinni a papírt először.nem tudom mennyire érted,nehéz így elmagyarázni:tehát a közjegyzőhöz elviszed azt a papírt ami alapján hátrányos helyzetűnek minősülsz,ő megállapítja hogy az vagy,majd mind2 papírt,a közjegyző határozatát és a hátrányosság okát igazoló lapot is elküldöd a felvételi lappal együtt.ezt a papírt júniusig pótolhatod,nem baj ha nem küldöd el holnap:)

2009. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így igaz ahogy fentebb le van írva. A lényeg ,hogy csak az hátrányos helyzetű, aki azt papírokkal is tudja igazolni, anélkül be se pipáld.
2009. jan. 15. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!