Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rengeteg puskám lesz a hétfői...

Rengeteg puskám lesz a hétfői vizsgámra, hogyan használjam őket?

Figyelt kérdés
Olyan tárgyból vizsgázom hétfőn, aminek tematikájában köze nincs az szakomhoz, de meg kell csinálnom ezt a tárgyat. közgáz jellegű amúgy a vizsga anyaga. mikor belenéztem az anyagba, rosszul lettem. sztem jogos, hogy ez nekem nem fekszik, na mindegy nem az lényeg. szóval wordben hasábokra bontottam ugyebár lekicsinyítve az anyagot (megjegyzem, irdatlan sok) és ha kinyomtatom, és kivágom a hasábokat, rengeteg (vagy 100 biztos) cetlit kapok. más puskázási lehetőségem nincs, és ilyen pofátlanul még sose puskáztam. adjatok légyszi tippet, hogyan csinálhatnám? a tanár elég laza fazon amúgy, és 11en írjuk a vizsgát, a terem nagyságát nem tudom.
2009. jan. 16. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nem te írtad, és lila gőzöd nincs az anyaghoz, akkor ne menj be 100 cetlivel a vizsgára, mert azt sem fogod tudni, hogy mit keress. Amúgy az ilyenkor jól bevált módszer a hosszában összecelluxozás és legyezőként hajtogatást. De ha nem tudod, hogy miről van szó, akkor egy oldal is sok tud lenni. Száz oldalt meg nem tudsz átolvasni egy vizsga alatt, meg még meg is írni a vizsgát, ha megvan a jó válasz...
2009. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a hasábokat össze szoktam ragasztani egyetlen hosszú csíkká (felezd meg hogy mindkét oldalra jusson)és azt összehajtogatom harmonikába, így sokkal kisebb helyet foglal és lehet lapozni, mint egy mini könyvet.

Vagy a kézzel írott puska A/4-es méretben. (Tudom most gépeset kérdeztél, de hátha ez is jól jön pluszba). Itt meg az a lényeg hogy normál betűméreteddel írd tele a lapot, majd rakd be a fehér lap alá, és így tudod tologatni a lapokat (csak arrébb csúsztatod oldalra a felsőt és máris látod a másikat)Ez nem feltűnő, hiszen olyan mint a saját írásod azaz a vizsgapapír. Remélem hasznodra lesz! Üdv, R.

2009. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kiemeltem direkt általam fontosnak vélt neveket, fogalmakat, szóval némileg lesz esélyem tájékozódni. az egyes anyagnevek címei meg dőlttel vannak szedve.

és ha kinyomtatom, be is számozom a cetliket.

2009. jan. 16. 23:51
 4/9 anonim válasza:
100%

Szia! Az egyik barátnőm mindig nagyon sok puskával megy ki a vizsgákra. Eddig még nem bukott le. Van a ceruzájában, a tolltartójában, a zsebeiben. A zsebeket ajánlom inkább, a veszély viszont abban van, hogy kevesen lesztek, igy nagy a lebukás veszélye, bár szerintem ez csak tanár függő, mert csak nem akarják látni, ha puskázol.

Keress rá a google-ban, rengeteg praktikát találsz majd. Mi egyszer két óra hosszáig nézegettük a különböző puskázási technikákat. Sok sikert a vizsgához. Majd irj, hogy sikerült.

2009. jan. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Több "harmónika" készítése, zsebes nadrág, zsebes felső. Mindig bejött.
2009. jan. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ha 11-en lesztek, akkor nehezebb a dolgod...ha tényleg jó ha valamilyen szisztéma szerint rendezed a cetliket,(ahogy vettétek őket órán sorban)..nézd át az összes papírt hogy ismerős legyen legalább az anyag...ha sétálgatós a tanár,akkor jó, mert amíg hátramegy(v.előre attól függ hol fogsz ülni) te gyorsan előkaphatod--

(a gyorsaság miatt fontos h.legalább minimális szinten tisztában legyél a cetlik sorrendjével,tartalmával).

a fontos nevek,fogalmak kiemelése jó ötlet...könnyebb lesz kiszűrni a sok papírból az adott feladathoz tartozó részt..esetleg a nem annyira nehéz részeket tanuld meg ezzel is csökkented a papírok számát...sok sikert..


amúgy megértelek nekem is volt most közgé vizsgám,ami amúgy nem kapcsolódik a szakhoz...az is lehet h.egy tanárnál vagyunk, szinte minden stimmel amit leírtál...:-)írd már le légyszi legalább a tanár monogramját,hátha stimmel...

2009. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Cetlikkel mindig könnyebb lebukni. Nekem az a módszer jött be leginkább, hogy sima A4-es papírra, normál méretű írással írtam a puskát, és nem dugdostam, így messziről egyszerűen úgy nézett ki, mintha a dolgozatomnak már egy készre megírt része lenne. Persze ez a módszer is csak olyan tanár mellett használható, aki nincs kihegyezve arra, hogy a tanulók papírjait lesse behatóan a dolgozat alatt. Ha nagyobb előadóteremben írjátok a vizsgát, akkor meg célszerű valahová középre beülni, ahol nem látja a konkrét szöveget a papírodon.
2009. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

na hogy sikerült a vizsga?.-)


-5.válaszoló

2009. jan. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Muszáj volt végülis következő félévre halasztanom sajnos..:S

köszi a válaszokat mindenkinek!

2009. jan. 20. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!