Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól mehetnek a...

MARIANN06 kérdése:

Hány éves kortól mehetnek a gyerekek iskolába?

Figyelt kérdés
Január 31-én tölti a 6 évet és visszaakarják tartani az oviba Engedjem?(szeret tanulni)!
2009. jan. 19. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy ha az adott év május első napjáig betölti a hatot, akkor elvileg mehet az oviba.

De szerintem, ha vissza akarják tartani a gyerkőcöt, akkor annak oka van. Hidd el, az óvónénik látják, hogy melyik gyerek érett az ovira, és melyik nem. Az, hogy azt ajánlják, hogy maradjon még, nem azt jelenti, hogy buta lenne, vagy ilyesmi. Ne csinálj belőle presztízskérdést. Az, hogy egy évvel később megy oviba, semmit nem jelent. Sőt, állítólag azok a gyerekek jobb tanulók lesznek.

(Bár azért azt is bele kell kalkulálni, hogy 1 év azért elég sok idő, és ha arra gondolunk, hogy pl. 1 évvel később fogja elvégezni az iskolát, az azért már nem annyira pozitív)

2009. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Azert az ovonok szakerteset gyakran megkerdojeleznem. Az egyik lanyomat szinten vissza akartak tartani, mondvan, fejletlen szellemileg. Elvittem egy nevelesi tanacsadoba, ott is megvizsgaltak kulonbozo tesztek segitsegevel, es mondtak, ennek a gyereknek semmi baja, menjen suliba. Szoval ellenalltam az ovonok javaslatanak, es beirattam iskolaba. Mindez 15 eve tortent, altalanos iskolaban vegig kituno volt a lanyom, gimiben mar nem, de csont nelkul vettek fel az orvosi egyetemre.


Szoval ez egy sikersztori, de van egy ismerosom, aki ugyanigy az ovonok javaslata ellenere megis suliba vitte a gyereket, es szegeny elegge szenved a betukkel. Sokat kell vele foglalkozni.


Szerintem vidd el objektiv szakemberhez, esetleg tobb helyre is.

2009. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkabb maradjon az oviba szerintem, mert ha megiscsak nehez lenne meg neki a suli, akkor megbannad, hogy nem hagytad meg az oviba egy evet. Ha pedig konnyen megy majd neki a suli egy evvel kesobb, akkor pedig semmi baj, egy evig tovabb jatszhatott.

Ha nagyon ugy erzed, hogy jobb lenne beiratni mar az iskolaba, akkor vidd el a nevelesi tanacsadoba, az o velemenyuk lesz a biztos, hiszen ok millio kisgyerekkel foglalkoznak.

En nem vinnem meg suliba, lehet hogy az oviba mar kicsit unatkozik, de ha nem viszed meg suliba, abbol karod nem lesz, ha viszed suliba, es nem tanul jol, abbol lesz karod, mert megutalja a sulit.

2009. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Ha most tölti a 6ot,akkor szept.be már majdnem 7 lesz,mindenképp elsőben tölti a 7. életévét.

Ha most nem megy akkor jövőre lesz elsős,és akkor tölti be a 8. évet.

Az én fiam áprilisi.És majd ha minden jól megy,6fél évesen megy a suliba.Ha nem,7fél évesen.

Szóval 3fél-6 évesig ovis lenne

6fél-14 éves koráig általánosba jár

14fél-18 éves koráig középsuli

18fél-22-23 éves korig fősulis

ez reális szerintem

De az előttem szólók nagyon helyesen mondták,ha kételkedsz az ovónőkben,vidd el szakemberhez.Ha nem,akkor később vagy ezért,vagy azért,de megbánod,majd jön a mondat:miért nem vittem el...???

2009. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

én szeptemberi vagyok és 7 évesen kezdtem az iskolát. Nemes egyszerűséggel azért, mert így gyakorlatilag én voltam a legidősebb, úgy meg én lettem volna a legfiatalabb. A szüleim úgy gondolták legidősebbnek lenni jobb, mint legfiatalabbnak.


Ez is egy szempont.

2009. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én szerintem az ,hogy egy évet késik az iskolából az nem gond.Én is késtem.De az szerintetek nem gáz,hogy a nevelt fiam az anyjához került Novemberbe és még egyet akarja halasztani?2003.októberi akkor azt már nem szabadna nem?Kérlek titeket minél többen várom válaszotokat.Üdv:Zsé
2010. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha most nem engedi suliba,jövőre már majdnem 8 lesz,mikor iskolába kerül.Az már sok szerintem,kivéve,ha ezt nem szakember tanácsolta.
2010. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!