Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lendüljek át azon a...

Hogyan lendüljek át azon a holtponton, amikor azt mondja az ember:"elég volt, nekem ez a tantárgy nem megy, nem volt elég időm felkészülni, különben sincs kedvem tanulni", stb?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok,és minden vizsgaidőszak végén előjön ez a kérdés,mert tökre elegem van hogy nem elég ha valami(k)ben jó vagy,MINDENBŐL valamennyire jónak kell lenni,hiszen minden tantárgy csak 50%-tól elégséges...Hiába vagyok szociológiából jeles,ha a matekból meg gyalázatos elégtelen.Iszonyúan elkeserítő,hogy küzdök,majd nem sikerül a vizsga,ja és itthon vár rám a mosás-főzés-takarítás...Mikor már tökre fáradt az ember ahhoz sincs kedve,ami egyébként menne neki.Hogyan lendüljek ezen túl?
2009. jan. 19. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
együtt érzek. ezt a harcot én is évente 2 x megvivom magammal. amikor besokallok és úgy érzem elég volt, hagyok magamnak 3-4 nap szünetet, lejelentkezek a vizsgákról és nem foglalkozok az iskolával. aztán megnyugszom, nézek új vizsgaidőpontot és azt mondom azért is megcsinálom. nálam nem a tanulás teszi be ált. a kaput, hanem az a mérhetetlen leszarom fíling ami az iskolám dolgozóit jellemzi, amikor 4 x írok meg egy 34 oldalas házi dolgozatot, mert kézzel kéri, nem géppel, aztán nem csikos füzetbe hanem franciakockásba, aztán mégse ma vigyem, hanem holnapután, mert ő most nem ér rá kivenni a kezemből. hozzáteszem 100 kmről járok fél éves baba mellől. és én tűröm, még csak a szemem sem rebben az efféle kedves hozzáállások láttán, pedig legszivesebben elkapnám a nyakát és megszorongatnám. szóval nekem ebből van elegem és ettől sokallok be alaposan.
2009. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hú,szegény.Szerencsére nekem még nincsen babám,és nem is távolról kell bejárnom,szóval az én helyzetem sokkal jobb.Akkor nálatok is vannak ilyen dolgok.:(Nagyon gratulálok a babához,sok boldogságot!

Egyébként én totál kényszerből tanulok,mert érettségi után hülye módon nem szakmát szereztem,hanem mentem tovább az egyetemre.(A szüleim csak annyit tudtak segíteni a döntésben,hogy:"Nekem mindegy kislányom,csak tanulj...").Ezt már nagyon bánom!!!Bárcsak a technikusi mellett döntöttem volna.:(Így mire elvégzem nagynehezen az egyetemet alig lesz pár évem hogy összeszedjem magam,hiszen lány vagyok,egyszer babát is szeretnék,és nem szeretnék későn szülni.Eddíg van egy érettségim,egy középfokú nyelvvizsgám(angol),de addíg semmiképp sem hagyhatom abba a tanulást,míg szakmát nem szerzek!Egyébként környezetmérnöknek tanulok,de nagyon kilátástalan a jövőképem.Valószínüleg elvégzem a bsc-t,az elvileg már az egy szakmát,és elmegyek valami "emberibbet" tanulni,mert ezzel totál nem lehet elhelyezkedni."Ha tudtam volna hogy elesek,leülök" érzésem van.Ezért vagyok elkeseredve.Hajtok a semmiért.Tudom,a munka világa sem könnyű,eddíg az összes szabad nyaramat végigdolgoztam (kertészetben,stb)de ott legalább megbecsülték a munkámat,s eredménye is lett,nem beszélve arról,hogy kerestem vele egy picit legalább.Úgy érzem itt az egyetemen a semmiért küzdök.Más is van így?

2009. jan. 19. 18:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a választ!Ha mást is érint a téma,vagy esetleg pozitív tapasztalata van,az mindenképp írjon,mert nagy szükségem lenne rá!
2009. jan. 19. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!