Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Színtvesztő hogy lehet villany...

Színtvesztő hogy lehet villanyszerelő?

Figyelt kérdés
Színtévesztő vagyok, de minden műszaki szakmából ki vagyok zárva. Tanfolyamra nem engednek mert az alkalmasságin megbukok. Nem érdekelne, ha nem tudok elmenni sehova sem dolgozni, de szeretnék érteni hozzá. Nagyon érdekel, valamint jó lenne ha itthon a háztartási gépek egyszerűbb problémáit meg tudnám oldani, valamint áramköröket tervezni-gyártani. A való életben nem érzékelem hátrányát a tévesztésnek, itthon is egy-két elektromos bekötést én csináltam, hiba nélkül. De sajnos a tudásom kimerül ennyiben. Van ismerős villanyszerelő aki talán segítene, de nem a saját szakmájában dolgozik, és nem akarom állandóan zaklatni őt. Semilyen lehetőségem nincs kitanulni a szakmát hobbi szinten?
2010. dec. 27. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be szakkönyveket! Könyvtárban is találhatsz, neten is kereshetsz.
2010. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kérj meg 1 villanyszerelőt hogy vállalja el ha fizetsz neki szerintem bele fog menni
2010. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Félek, hogy a könyv az kevés lesz, mert lehet, hogy a bonyolultabbakat el kellene magyaráznia egy hozzáértőnek.


2. Ha lenne pénzem rá talán járható út volna, de sajnos nincs.

2010. dec. 27. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne. Röhej, hogy még mindig kizáró ok a színtévesztőség, mikor műszerrel mérnek anélkül is be :)

Hobbielektronika fórumok, közösségek léteznek, szakkönyvek is dögivel, ha hobbi szinten érdekel.

2010. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kérsz vizsgát, papírt a végzettségről; csak bemehetsz órákra, nem?


Valahogy, valamelyik iskolával el tudnád sztem intézni!

2010. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 czibles ***** válasza:
83%

ha tervezni is szeretnél akkor viszont már villamosmérnöki diploma kell. ráadásul itt nem is hátrány a színtévesztés.


nem mellékesen még meg is élnél egy ilyen diplomával.

2010. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Villamosmérnök sem lehet színtévesztő.

2010. dec. 27. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen már nem nézik úgy tudom. Én is színtévesztő vagyok és elektronikai technikusként végeztem (vab róla papírom). Engem is ki akartak rakni a suliból, de előtte elküldtek pöstre, hogy ott meglessék a szemem. Vezetékeket válogattam meg csoportosítottam szín szerint csak a pöttyös könyvet nem láttam rendesen. Elhelyezkedés ezzel a szakkal nekem gondot jelent, mert már nem egy helyről küldtek el, mert színtévesztő vagyok. Az a helyzet, hogy még sorra is alig akartak felvenni (az egyik helyre fel sem vettek, pedig csak betanított munkás lettem volna, de aszonták, hogy színtévesztés kizáró ok és ezért nem alkalmaznak.) Ha elvégzel valami hasonló szakmát, akkor készülj fel rá, hogy nem lesz könnyű munkát találni!
2010. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!