Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit kereshetek gyógypedagó...

Mennyit kereshetek gyógypedagógiai asszisztensi és pedagógiai asszisztensi végzettséggel? Plusz van egy C típusú nyelvvizsgám. Vagy ez ilyenkor nem számít?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a közintézményeknek már arra sem nagyon van pénze, hogy gyógypedagógus szakembereket foglalkoztasson (pedig fontos lenne), nemhogy asszisztenseket. Ha pályaválasztás előtt állsz, és ezért kérdezed, próbálj mást tanulni.
2011. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 amigyongyi válasza:

Én most Szegeden végzem a gyp asszisztensit, szerintem minimál bérre számíthatsz, kisebb kiegészítéssel, legalábbis itt ez a helyzet.

A nyelvvizsga nem számít, legfeljebb ha külön kéri a munkáltató, esetleg nyelvi fejlesztésben veszel részt. Sok álláslehetőség sajnos ezen a területen sincs, viszont annál több a munkakereső. Azt hallottam, hogy magánórákkal lehet jobban haladni vele, de inkább csak mellékállásban. Szóval elképzelhető, hogy valamit magadnak kell kitalálnod, megtapasztalni, hogy mennyit kérhetsz el egy fejlesztő óráért és tanítványokat szedni össze. Kidolgozott tételekben tudnál esetleg segíteni?

2011. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Rosszul tettem fel a kérdést ne haragudj..Tulajdonképpen most készülök én is a nyelvvizsgára és jelenleg végzem ezt a szakmát..csak kicsit előre látó akartam lenni..és érdeklődni..bár ez csak elkeserít.Úgyhogy ne haragudj de nem tudok segíteni:(pedig szívesen tenném..

2011. jan. 11. 16:12
 4/4 amigyongyi válasza:
Azért köszi! :-) Mi most nagyon ráálltunk a tétel-nyomozásra, biztos találunk valamit! Ha neked lesz hasonló gondod, írj! :-)
2011. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!