Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a dékán hölgy, szemtől...

Ha a dékán hölgy, szemtől szembe milyen megszólítás a helyes a hallgató részéről?

Figyelt kérdés

Egy kérvényt kell bevinnem, írásban nem kérdés, hogy "Dékán Asszony". De szóban bizonytalan vagyok, nem akarok se túl nyalizós, te tiszteletlen lenni. A "tanárnő" megszólítás lehet, hogy kevés, illetve engem nem is tanít.


Férfi esetében jobban "ráállna a szám" a Dékán úr megszólításra, de hölgynél gondban vagyok...

Nem tudom belőni...

Szóban mi lenne a legmegfelelőbb megszólítás?


2011. jan. 18. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a "Dékán Asszony". Én ezt használnám. Miért lenne nyalizós? Végül is ez a titulusa.
2011. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi tanár urazzuk a dékánunkat, de minket ő tanított is sokáig, sosem vette zokon sőt... egy haláli laza ember, így nála nem akadt gond!

Nekem a dékán asszony már egy kicsit fellengősnek tűnik, még ha az is a titulusa... nem tudom, nekem sem áll rá a szám, de a dékán úrra sem. Én mit szoktam ilyenkor alkalmazni? Nem szólítom meg szóban, és kész! :) Köszönök, megmondom mi a problémám, mit szeretnék, megköszönöm szépen és elköszönök. Természetesen ha eközben esetleg titkárnőn át kell menni, akkor a dékán asszonyhoz érkeztél!

2011. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ezen a kérvényen a diplomám múlhat, nem szeretnék egy esetlegesen modortalan megnyilvánulás miatt elbukni a dolgon.

Ezért is keresem a megfelelő megszólítást.

Egyben tanszékvezető is, az iskola honlapján átnyálazva láttam, hogy dékán is - engem mint tanszékvezetőhöz irányítottak hozzá.

2011. jan. 18. 11:57
 4/4 anonim ***** válasza:
A tanárnő megszólítás szerintem tökéletes, ha a szövegkörnyezettel teljesen ki tudod fejezni a tiszteletedet. Megjegyzem egyetemen gyakorlatilag mindenkit tanárnak érdemes hívni, mert a profok hivatalosan egyetemi tanárok, és a dékán asszony nyílván prof, a többiek pedig szintén tanítanak, tehát őket is lehet tanárnak hívni.
2011. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!