Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira így érdemes mennem?

Orvosira így érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Világ életemben orvos szerettem volna lenni.Csak az a baj,hogy mostanában nehezebben tanulok.Régebben szerettem a magyart,de most utálom,mert a sok értelmetlen verselemzést kell bemagolni meg töriből a sok évszámot (kit érdekel?),ami teljesen élveszi az életkedvemet.Ha benyalom tudom,ha nem akkor meg nem.

Ám ami érdekel,a biosz és a kémia,az egy olvasatra megmarad.Csak attól félek,hogyha a magolósokkal így meg vagyok süllyedve,akkor nem bírnám az orvosin azt a sok oldalt megtanulni.Vagy ha csak és kizárólag az érdekel,akkor könnyeben veszem be,mint a magyart meg ezeket?

Amúgy azt sem tudom,hogy humán vagy reál vagyok-e.Régebben szerettem a humán tárgyakat,de most jobban vanzanak a logikusak.De nagyon szeretek írni verseket meg történeteket.Lehetséges,hogy valaki egyszerre valamelyest humán és reál egyszerre?


2011. febr. 23. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
ami érdekel, könnyebben megy be. én magyaros vagyok, megy, magolok, de ugyanez nem annyira eredményes pl föcinél, szóval én magyar szakra megyek valószínűleg. próbáld meg!
2011. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hú,hát akkor te nagyon vágod,amúgy köszi a válaszodat.Én verselemzéseknél mindig eljutok odáig,hogy műfaja.Aztán a többi meg nem megy a fejembe,pedig régen nagyon szerettem,a kedvencem volt.Nem is tudom,mi lenne velem egy bölcsészkaron...
2011. febr. 23. 17:08
 3/5 A kérdező kommentje:
ja és bocsi nem akartam leszólni,hogy értelemetlen tárgy,mert nem az,csak nekem nem fekszik...
2011. febr. 23. 17:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok sok mindennel. Pl. ami nem érdekel, és sok az anyag, azt bemagolom előző este, és 2 hét múlva már alig emlékszem rá.

Szerintem orvosin jobb lesz, mert alapján érdekel, és még egy kevésbé érdekes résznél is meg tudod majd győzni magad, hogy ez kell majd neked.

A humán és reál egyszerre meg persze hogy lehet, én ilyen vagyok kiskorom óta. Régen imádtam a humán tárgyakat, mert nagyon jó tanáraim voltak belőle, reálból meg rosszak - most pont fordítva van. Egyformán jó vagyok belőlük, és sok ilyen embert ismerek, akik se nem humánok/reálosak, vagyis mindkettőek. Imádok olvasni, jól fogalmazok, de szeretem az algebrát is. És orvosira készülök. :)

2011. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Könnyen olyat tanulni, ami érdekel. Én mindig is jobban szerettem azokat a dolgokat, amikhez gondolkodni kell, nem magolni, mégis elvagyok az orvosin:) Persze, néha baromi nehéz magam rávenni a tanulásra, de tudom, hogy ez az ára annak, hogy orvos lehessek.

Egyébként lehet vki humán és reál érdeklődésű egyszerre. Miért ne lehetne?:D

2011. febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!